Elektrikli sobanın üzerindeki yanık kumaş izi nasıl çıkar

Asuman hanımın bize yönettiği soru: ”Elektrikli sobanın önünde fark etmeden saten türü bir kumaştan yapılmış bluz yandı. Oluşan izi sonradan gördüğüm için çoktan soğumuştu. Bu lekeyi nasıl giderebilirim?” Asuman hanım gibi sizinde kafanıza takılan sorularınız var ise sorunu sor bölümünden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Asuman hanım ilk önce sunu belirtmek isterim denenmiş bir yöntem değil umarım faydası olur. Elektrikli sobada oluşan kumaş yanık izleri ütü tabanını temizlerken kullandığımız yöntem ile temizleyebileceğimizi düşünüyorum.

Elektrikli sobada yanık izi:

Soba kapalıyken leke olan bölgeyi tuz ile karıştırılmış sirkeli su ile siliniz. Mümkün oldukça güç uygulayarak silerseniz lekelerin çıkacağını düşünüyorum.

Ya da elektrik soba orta derece elinizi yakmayacak sıcaklıktayken üzerine balmumu sürülmüş bez ile ovalamayı deneyiniz. Sonrasında yukarıdaki işlemi yeniden tekrarladığınızda temizlenmemesi için bir sebep düşünmüyorum.

10 Comments

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.