İPUÇLARIM

Sallanan Dolap Kapılarını Tamir Etmek

Sallanan Dolap Kapılarını Tamir Etmek

Mutfak dolapları, giysi dolabı (gardrop) ve kapağı menteşe ile tutturulan bütün dolaplar bir süre sonra kullanımdan dolayı gevşemeye, ses çıkarmaya ve kapanmakta zorluk çıkartmaya başlar. Menteşe gevşemesinden dolayı sallanan dolap kapılarını, gıcırdayan menteşeleri ve yerine oturmayan kapakları tamir etmeniz aslında oldukça basit. İşte her birini nasıl tamir edeceğinize yönelik kısa bir yazı;

Gevşeyen Dolap Kapıları: Elinize menteşenin vidasına göre bir tornavida alıp vidaları tek tek sıkın. Eğer dolabın tahtası zarar görmediyse menteşe sıkılaşacak ve gevşeme ortadan kalkacaktır.

Gıcırdayan Menteşeler: Gıcırdayan kapılar için makine yağı kullanabilirsiniz. Makine yağını menteşenin iç kısmına bir miktar dökün ve kapağı bir kaç kez açıp kapatın.

Kapanmayan Kapaklar: Yerine oturmayan, kapanmayan kapaklarda en büyük sıkıntı gevşeyen menteşelerdir. Menteşeleri sıkabilirsiniz. Problem hala devam ediyorsa menteşe tarafının üst kısmından bir raptiye saplayın. Raptiye sıkışmasını sağlayacak ve kapı eski haline dönecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.