Kaşmir Kumaşlar Nasıl Temizlenir?

Kaşmir Kumaşlar Nasıl Temizlenir?

Kaşmir olan giysiler her zaman için elde yıkanması gereken hem de dikkatle yıkanması gereken giysilerdir.

Bu giysileri elde yıkamak için yünlü giysileri yıkadığınızın deterjanın soğuk ve köpüklü suyunu kullanınız. Kaşmirlerinizi yıkarken tıkacı olan küvet veya lavaboyu tercih ediniz.

Bu giysileri yıkamadan önce yıkama alanının yani lavabo ya da küvetin temiz olduğundan emin olunuz. Küvet ya da lavabonun tıkaçlı olması yıkama işleminden sonra durulama suyunu rahat bir şekilde boşaltabilmenizi sağlayacaktır.

Kaşmir giysiler asla sıkılmazlar ama istenirse kurutma makinesinin içine atılabilirler. Kurutma makinesine atılan kaşmirler tek başlarına değil destek ve tampon işlemi görmesi için yumuşak dokulu bir giysi ya da temiz bir havlu ile kurutma makinesine atılmalıdır.

Kurutma makinesine atacağınız kaşmir giysiyi makineye yani kurutma makinesine atmadan önce temiz ve büyük bir havlunun içine sarın ve havluyu hafifçe sıkarak fazla suyu giysiden uzaklaştırın.

Kaşmirler suyun verdiği ağırlık sebebi ile küçülme yaparlar ve bu yüzden de giysi hala ıslakken her iki eliniz ile giysiyi kavrayıp yukarıya doğru kaldırmalısınız.

Eğer makinede kurutma işlemi yapmayacaksanız o zaman kaşmiri dışarıda değil içerde kurutmanız gereklidir. İsterseniz birkaç tane çamaşır ipinin aralarına hamak şeklini verdiğiniz büyükçe bir örtünün üzerine giysiyi tutturarak kurutma işlemini yapabilirsiniz. Kurutma makinesinde karar kıldıysanız kurutma programı için mutlaka kısa programı tercih etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder