Tuz Ruhu Ve Çamaşır Suyu Nasıl Kullanılır?

Tuz Ruhu Ve Çamaşır Suyu Nasıl Kullanılır?

Tuz ruhu yani hidrolik asit çok kuvvetli bir asittir ve bu nedenle de çok dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Eğer tuz ruhu dikkatli bir şekilde kullanılmazsa kişide ciddi ve oldukça tehlikeli yanı ve birde zehirlenmelere neden olur.

Tuz Ruhu Ne İçin Kullanılır?

Bu temizleyici maddesi bilhassa yağlı türdeki lekelerin temizliğinde birebirdir. Ancak tuz ruhu kesinlikle kumaş üzerine ya da direk olarak cilde temas etmemelidir.

Bu kuvvetli temizleyici özellikle aşırı kirli lavabo, fayans, tuvalet ve banyo temizlenmesinde kullanılmaktadır.

Bu güçlü temizleyici tuvaletteki sarı lekeler ile banyo küvetlerinde sürekli oluşan pas lekelerini çok hızlı bir şekilde temizler.

Ancak bu temizleyici kesinlikle mozaik ile mermer üzerine kullanılmamalıdır. Çünkü bu temizleyici hem mermerin hem de mozaiğin yapısını hızlı bir şekilde bozacaktır.

Bu temizleyici asla cilde temas ettirmeden ve temiz bir bez ile sardığınız fırçanın üstüne dökülmek sureti ile kullanılmalıdır.

Eğer istemeden de olsa tuz ruhu cilde temas ederse hemen cildinizi bol soğuk su ile yıkamanız şarttır. Su kesinlikle sıcak olmamalıdır.

Temizleme işlemine geçmeden önce odanın hem kapısı hem de penceresi açılmalıdır. Tuz ruhu şişesinin ağzı kullanım sonrasında hemen kapatılmalıdır. Bu temizleyici mutlaka renkli şişelerde ve çocuklarınızın asla ulaşamayacağı yüksek ya da kilitli yerlerde saklanmalıdır.

Çamaşır Suyu Ne İçin Kullanılır?

Çamaşır suyu kullandığınız zaman çamaşırın beyazlanmasını sağlayan unsur, çamaşır suyunun içerisindeki aktif klor maddesidir.

Çamaşır suyu, tuz ruhu kadar çamaşırlara ciddi bir tehlike içermese de çok fazla bir şekilde aynı çamaşır üzerinde kullanılır ise çamaşırın dokusunun yıpranmasına ve bu yüzden de çamaşır dokusu üzerinde çeşitli yerlerde delinmelere neden olabilir.

Çamaşır suyu sıcak su ile kullanılmadığı müddetçe, tuz ruhuna nazaran çok daha tehlikesiz bir temizleyicidir. Çamaşır suyu sıcak suyla kullanılırsa içeriğindeki aktif klor maddesinin etkisi çok hızlı bir şekilde artacaktır. Bu nedenle çamaşır suyu ile sıcak su asla aynı kapta ya da birlikte olmamalıdır.

Eğer çamaşırlarınızı 60 derecede ya da daha üstünde yıkamanız gerekiyor ise o zaman çamaşır suyunu yok denecek kadar az kullanmanız şarttır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. VS dedi ki:

  Tuz ruhu ve çamaşırı suyunu aynı anda karştırıp kullannalar var. Bu da aynı sıcak su ile kullanımda oluşan buharlaşma ile gözlere ve ciğerlere tahriş edici duman yayıyor. Bu daha çok kullanılan yöntem bazı akılsız ev hanımlarının

  1. Hamit dedi ki:

   Senin akılsız dediklerin nice evlatlar yetiştiriyor. Senin ne haddine insanlara akılsız demen. Terbiyesiz

   1. Berk dedi ki:

    Kes cahil herif. Yetiştirdiği evlatlar ortada işte.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder