İPUÇLARIM

Evde Pratik Egzersiz Yapmanın Püf Noktaları

  • 26 Ekim 2014
  • 490 kez görüntülendi.
Evde Pratik Egzersiz Yapmanın Püf Noktaları

Kilo çağımızın en büyük problemlerinden biridir. Hemen hemen herkes kilo vermek için bir takım yollara başvuruyor. Kimileri şok diyet yaparken kimileri spor salonlarını tercih ediyor. Bununla beraber hiç efor sarf etmeden zayıflamanın yöntemlerinden biri de mideye kelepçe taktırmak yani mide ameliyatı.

Bunların hiç birine gerek kalmadan sadece evde günlük hayatta oturduğumuz yerden TV izlerken ya da çalışma masasının başında minik minik hareketlerle zayıflamakta mümkün. Tek kural var, azimli ve sabırlı bir şekilde her gün kilo vereceğine inanarak günün erken saatlerinde hareketleri yapmak.

Yataktan kalkarken yapacağımız ilk hareket Özenli bir şekilde gerilmek, gece boyunca hareketsiz kalan kasları esnetmek, kan dolaşımını harekete geçirmek.Sabah saatlerinde evde egzersiz yapmak gün içinde size enerji vererek daha zinde olmanızı da sağlayacaktır.Konuyu fazla uzatmadan evde basit egzersizler nasıl yapılır diye bakalım.

Evde egzersiz hareketleri;

1-Kahvaltı masasına oturduğunuzda sandalyenize kendinizi sabitleyin ve belinizi iki tarafa doğru hareket ettirin. Bu hareket beli inceltmek için yeterlidir.

2-Genelde insanlar yan taraflarının çıkmasından şikayet ederler. Bunun için yapılması gereken küçücük bir hareket var, sandalyenize oturup iki tarafınıza yerden bir şey alıyormuşçasına eğilmek. Her gün bu hareketi düzenli olarak on defa yaptığınız zaman haftalar içerisinde düzleştiğinizi fark edeceksiniz.

3-Tempolu bir şekilde hareket etmek. İşin sırrı burada gizli aldığımız enerjiyi vücut depolamadan harcamak yani ne kadar çok kalori alıyorsak o kadar tempolu yaşamak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.