Buzdolabı kokusu nasıl giderilir püf noktaları?

Yiyeceklerin bozulmadan korunma ve muhafaza edilebilmesi için buzdolaplarına ihtiyaç duyarız. İçerisinde çeşitli yiyecek, meyve, sebzelerin bir arada bulunması ile değişik kokular oluşabilir.

Bu konun devamında buzdolabı kokusu nasıl giderilir püf noktaları, buzdolabındaki kötü koku için ne yapılır, buzdolabı kokusu nasıl temizlenir, Buzdolabındaki kötü koku için ne iyi gelir vs tarzındaki sorunların yanıtlarına ulaşabilirsiniz

Buzdolabı Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapmalı?

Buzdolabındaki sökülüp takılacak olan parçaları ve iç kısımlarını karbonatlı su ile siliniz. Karbonatlı su buzdolabında oluşan kötü kokulara karsı çok iyi gelir.

Kötü koku hala devam ediyorsa, çalış vaziyette olan dolabın içerisine ağzı açık süt, mangal kömürü, çay posası ve pirinçli Türk kahvesi koyunuz. Yaklaşık 5-6 saat beklettikten sonra çıkarın.

Hala mı kötü koku geçmedi? Üsteki işlemler ise yaramadıysa artık elimize tornavida almaktan başka çare kalmadı. Buzdolabının elektriğini kesin, genelde arka tarafta bulunan fazla suların biriktiği alanı açmalıyız. Buradaki su toplanma bölgesindeki birikmiş suyu temizleyin.

Kötü kokuların oluşumunu engellemek için bir kaç ipucu

Uzun yolculuklara çıkılacak ise buzluk bölümlerini boş bırakın. Et veya benzer yiyeceklerin uzun süre kalması kötü koku oluşturabilir.

Saklanacak yiyeceklerin kokuları karışmaması için, yiyecekleri torbalayarak buzdolabında saklayın.

Buzdolabın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisin. Buzdolabın fişlerin takılı olup olmadığını arada sırada kontrol edilmelidir.

Araştırmacı Yazar sayin Reşan Yıldırım tarafindan cevap.tv’deki Buzdolabına sinen kötü kokuları gidermek için neler yapılabilir? videosu.Video kaynak :Cevap Tv

6 YORUMLAR

  1. Arkadaslar valla 1 saat once koltuga erimis mum dokuldu yukarda yazanlarin hepsi fasa fuseee ☺ uzun cabalarim sonunda tiner cikardi tavsiye ederim

    • Kevser hanım yukarıdaki yazıdakı tavsiyeler mum lekelesi çıkarmak için değil farkındasınız değilmi?
      Buzdolabındaki konular hakkında bir yazıda mum lekesi çıkarmanız imkansız gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here