İPUÇLARIM

Çikolatadaki Yağlar ve Ek Malzemeler Nedir ?

Çikolatadaki Yağlar ve Ek Malzemeler Nedir ?

Yağlar:Çikolatanın içerisinde yüksek miktarda kakao yağı bulunur. Çikolataya kremsi kıvamı veren de içerdiği yağlardan başkası değildir. Ayrıca trans yağlardan olabildiğince uzak durmalısınız. Bunun için çikolata alırken paketin üzerini kontrol ederek “sıfır trans yağ” yazıyorsa satın alın. Trans yağ barındıranlara yanaşmayın. Bunu sağlığınız için söylüyoruz.

Ek Malzemeler:Çikolatalarda fındık, üzün, fıstık, badem, portakal, incir, kayısı gibi kuruyemişler kullanılmaktadır. Bunlar besin değerini arttıracaktır. Çikolata yerken besleyici olmasını isterseniz bu tarz olanları tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. sahibimolurmusun dedi ki:

  Arkadaşlar trans yağların sentetik maddeleri içeriyor olmasından dolayı doğal yağlar sınıfında yer almadığı görülmektedir. Trans yağ sentetik bir yağ türü olduğundan dolayı insan sağlığına aşırı derecede zararlıdır. Lütfen dikkat ederken iki kere düşünelim

 2. küçükçekmece kombi servisi dedi ki:

  harika ve başarılı teşekkür ederiz

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Konu ile alakasız kısa saçma yorumlardaki linkleri siliyorum. Blacklink kazanmak istiyorsan, gerçekten konu ile alakalı gerçek yorum yazmalısın.

 3. Damakta dedi ki:

  zaten çikolataya lezzeti veren kakao yağının olduğunu düşünüyorum. Fakat her ne kadar sağlık açısından zararlı olduğunun farkında olsak bile. Kola nasıl vazgeçilmez oluyorsa, çikolata da bizler için öyledir 🙂

 4. ilan ver dedi ki:

  Çikolata içerisinde bulunan yoğun yağlar ve yüksek kalorili ek malzemeler insan sağlığı açısından son derece zararlı olduğunu düşünüyorum. Özellikle trans yağ miktarı arttıkça tehlike çok daha fazla boyutlara ulaşabiiyor. Çikolata yemeden duramıyorsanız ben çikolatasız yapamam diyorsanız sıfır trans yağ olanları tercih edin. Ayrıca çikolata içerisinde olan koruyucu maddelerden de mümkün olduğunca az olanı veya hiç koruyucu madde kullanılmayan ürünleri tercih edin.

 5. Yemek Takımı dedi ki:

  Beyler ne kadar yemesede hanımlar çikolataya hayır diyemiyor. Özellikle fındıklısı olunca insan yemeye doyamıyor. Ancak çikolatıda tüketirken çok fazla tüketmemek gerekli.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.