İPUÇLARIM

Öpücük Hastalığı Ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Öpücük Hastalığı Ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Infectious Mononucleosis yani halk arasındaki adı ile öpücük hastalığı. Evet, sevgili okuyucularımız bugünkü öpücük hastalığı ve tedavi yolları nelerdir makalemizde öpücük hastalığından ve bitkisel tedavi yollarından bahsedeceğiz. Öncelikle söze bu hastalığın kuluçka döneminin çok uzun olduğunu söylemek ile başlayacağız. Kuluçka döneminin uzun olması bu hastalığın diğer kişilere de rahatlıkla bulaşıp aylarca istediği gibi gezinmesiniz sağlamaktadır. Bu hastalığa kaynak olan virüs Epstein-Barr denilen bir virüstür.

Öpücük Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Öpücük hastalığının belirtileri kasıktaki, boyundaki ve koltukaltındaki lenf bezlerinin büyümesi ve hassaslaşması, genel bir uyuşukluk, ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, iştah kaybıdır. Maalesef bu belirtiler haftalarca hatta aylarca sürebilir ve hasta kendini aylar sonra dahi uyuşuk ve yorgun hissedebilir. Özellikle çok fazla çalışan ve stres altında olan bireylerde bu hastalığın belirtileri iyileşme döneminde kendini tekrar edebilir. Bu hastalığın belirtileri genelde stresli zamanlarda kendini göstermektedir. Bu hastalık için muhakkak bir doktora danışmalı ve yanına takviye olarak da bitkisel ilaçlar almalısınız.

opucuk hastaligi tedavisi

Bitkisel Tedavi Yolları Nelerdir?

Doktor tedavisinin yanı sıra bu hastalığa karşı alınacak bitkisel tedavi sayesinde metabolizmayı ve hazmı geliştiren ve enerji almanızı sağlayan bitkiler gerekmektedir. Bu bitkiler ile daha çok güçlenecek ve virüs ile savaşmaya daha hazırlıklı olacaksınız.

• Virüsle savaşmaya başlarken özellikle bezlerin şişmesi ve hastalığınızın şiddetlenmesi durumunda günde en az 3 defa 600 mg ekinezya veya sarımsak kapsülü almalısınız.
• Bir miktar taze yoğurtotunu alıp 2 tatlı kaşığı kadar sıvı elde edene kadar mikserden geçirmelisiniz. Sağlamış olduğunuz sıvıya biraz toz kırmızı biber ve yarım limon suyu ekleyip iyice karıştırın ve her 3 ya da 4 saatte bir yeni karışımlar hazırlayıp için.
• İyileşme dönemine geldiğinizde ise kendinize eşit miktarlarda diken üzümü kabuğu, biberiye yaprakları ve andız otu ile iyi bir karışım hazırlayın. Bu karışımı iyice demleyin ve her gün için. Ayrıca lenflerinizdeki şişmeleriniz indikten sonra da yaklaşık bir ay kadar günde 600 mg Kore gingsengi almayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.