İPUÇLARIM

Ocak ayında Bahçede Neler Yapılabilir

Ocak ayında Bahçede Neler Yapılabilir

Ocak ayı aslında birçok kişi boş geçecek bir dönemdir. Bu dönemde sadece güneş ışığını sizden istemeyecek birkaç çiçek türü ekilebilir. Bunların arasında ise genellikle Şebboy, alev çiçeği, aslanpençesi, kedi nanesi, küpeçiçeği, melek otu, ortanca, açelya gibi bitkiler ekilebilir.

Bu dönemde ekin ekme olmadığı için genellikle gelecek bahar ayına hazırlık yapılır ve yapılması gerekenler yapılır. Bunların yanı sıra eğer bahçenizde çimleri çok fazla kullanıyorsanız gübre vermek için tam doğru zamandasınız. Çimlerinizin bakımı için özellikle doğal gübre kullanmanız onların çok daha hoş çıkmalarını sağlıyor olacaklardır.

Ocak ayında bahçe çalışmaları arasında ekipmanlarınızı kontrol etme ve çalışmayan ürünlerinizi tamir etme süresi olarak algılayabilirsiniz. Ayrıca yaz ayında ekilecek toprak alanlarını temizlemeli ve zararlı bitki ve çöpleri ayıklamalısınız. Ocak ayının ortasına doğru ise daha önce ekmiş olduğunuz kışlık sebzeleriniz varsa onları toplayabilirsiniz. Bunlardan bazıları ıspanak, kereviz, karnabahar gibi sebzeler başı çeker.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.