İPUÇLARIM

Evimizdeki Gizli Tehlikeler

Evimizdeki Gizli Tehlikeler

Evimizde bulunan kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddeler & araçlar kazalara ve hastalıklara sebebiyet verebilir. Bu zararlılardan korunmak için bilinçli tüketici olunması gerekir. Yani alınan her ürünün etiketinde yazan uyarıları okumalı, ürün hakkında bilgi edinilmelidir. Zararlılar çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerde muhafaza edin.

Deterjan: Tahriş edici etkisi olan deterjanların göze ve cilde temasından kaçınılmalıdır. Kesinlikle yutulmaması gerekir. Sıcak suyla temasından ortaya çıkacak buhar fazla solunmamalıdır.

Oda Spreyleri: Uzun süre solunması durumunda akciğerlerinize zarar verir. Eğer ki katı halde bulunanlar varsa çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır çünkü bu afacanlar yeme ihtimalleri yüksektir.

Ojeler: Yanıcı olmaları ile birlikte buharı kolaylıkla solunabilen bir maddedir. Özellikle hamile bayanların kullanmaması gerekir.

Piller: Fazla ısıyla karşı karşıya geldiklerinde patlayabilir. Isıdan uzakta tutulmalı doğaya atıldığında su ve hava kirliliğine sebep verebileceği unutulmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Babalar Günü dedi ki:

    Piller kesinlikle pil kutularına atılmalı asla çöpe atılmamalıdır

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.