İPUÇLARIM

Gıdı Nasıl Yok Edilir, Gıdık Sarkması Nasıl Önlenir?

  • 10 Haziran 2014
  • 4.117 kez görüntülendi.
Gıdı Nasıl Yok Edilir, Gıdık Sarkması Nasıl Önlenir?

Kişiler yaşlandıkça vücutlarının belirli bölgelerinde deformeler oluşmaktadır. Bu deformasyonların en belirgini yüz bölgesinde oluşan gıdı olmaktadır. Çene altı sarkması olarak da adlandırılan gıdı fazla kilo sorununa bağlı olarak oluşabileceği gibi genetik olarak veya yaşlılığa bağlı olarak da oluşabilmektedir. Gıdı nasıl yok edilir? Sorusuna bitkisel veya tıbbi olarak birçok yöntem örnek olarak verilebilmektedir.

Öncelikle oluşan gıdı bölgesinin nedenini bağlı olarak uygulanacak yönteme karar verilmektedir. Çene altı sarkmasından hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmanın en iyi yolu elbette ki cerrahi müdahale olmaktadır. Özellikle son dönemlerde geliştirilen lazer uygulama yöntemi ile kısa bir süre içerisinde ağrısız ve acısız olarak çene altı bölgesinde oluşan sarkmadan kurtulabilmek mümkün olmaktadır. Lazer uygulamasa yapılırken kulağın arka bölümünden küçük bir kesik atılır ve buradan giriş sağlanarak gıdı bölgesinde yer alan fazla yağlar lazer ile parçalanır ve şırınga yöntemi ile çekilir.

Bu yöntem ile oldukça kısa bir zaman içerisinde çene altı sarkmasından kurtulabilmek ve sağlıklı bir görüntüye kavuşabilmek mümkün olmaktadır. Çene altı sarkması zayıf bayanların bile kilolu görünmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı bu sorunu yaşayan bayanların en çok başvurduğu yöntemlerden bir tanesi de farklı içeriklere sahip olan kremler olmaktadır.

Evde gıdı sarkmasını gidermek için yapılacak egzersizler:

Tüm bunların dışında gıdı nasıl yok edilir? Sorusuna cevap olarak bayanların evde yapabileceği yöntemler verilebilmektedir. Bunlara örnek olarak; bir kaşık yardımı ile yapılabilecek yöntem verilebilmektedir. Bir kaşığın uç tarafı iki dudak arasına sabitlenir ve kaşık aşağıya ve yukarıya doğru hareket ettirilerek çene altının çalıştırılması ve sarkmanın yok edilmesi sağlanır.

Ya da ;

Vereceğim egzersizi her gün en az iki dakika yaparsanız gözle görülür bir gelişme sağlayabilirsiniz. Çene kısmını ite bildiğiniz kadar ileri itip, kafanızı yukarı kaldırıp iki dakika bekleyin. Boyun kısmı ağrıyacaktır, ama gıdıyı gerdirmenin en iyi yollarından biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Medcezir dedi ki:

    Kız arkadaşımın en büyük derdi bu şimdilerde. Bi ara linki vereyim de okusun makaleyi. Teşekkürler bilgiler için 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.