Alüminyum çerçeve nasıl temizlenir

Alüminyum çerçeve nasıl temizlenir

Alüminyum çerçeveler birçok amaçlı kullanılabilir ama en çok tercih ettiğimiz fotoğraflarımızı sergilemek için kullanırız. Duvar dekoru için çeşitli renkte ve modelde çerçeve ve tablolar kullanılmaktadır. Alüminyum çerçeveleri gümüş parlatıcısı kullanarak silinip daha parlak yapabilirsiniz. Gümüş cilasına amonyak katmanız daha da parlak bir görüntüye sahip olduracaktır.
Gümüş cilası veya parlatıcısı yerine diş macunu da kullanabilirsiniz. Temiz bezin üzerine diş macunu sıkıp çerçeveyi ovalayarak siliniz.

 

Alüminyum Pencere Temizliği

Çok yoğun kullanıma sahip olan veya evlerimizde yapacağımız bakımları yapabilmenin zor olduğu dış alanlarda genellikle ahşaptan ziyade tercih edilen modellerden biri olarak alüminyum malzemeleri verebiliriz. Bu amaçla kullanılan önemli yapı çeşitlerinden biri de alüminyum pencerelerdir. Bunlar alüminyum doğrama sistemleri ile üretilirler ve ihtiyaca göre genellikle iş merkezleri, dükkanlar, mağazalar, oteller, hastaneler, bankalar gibi genel alanlarda kullanılmakla beraber az da olsa konutlarda da tercih edilebilmektedirler. Buna göre alüminyum pencerelerden beklentiler evlerimizde kullandığımız pencerelerden biraz daha farklıdır.

 

Alüminyum pencerelerin bu tip alanlarda tercih edilmelerinin sebeplerine bakacak olursak : sağlam, hafif, işleme yapmaya uygun, korozyona karşı dayanıklı ve geri dönüştürülebilir olması sebepleri ile diğer malzemelerden fark yaratırlar. Bu özellikler doğrultusunda nem yalıtımının yanında ısı yalıtımı da önemseniyorsa conta destekleri ile kolayca bu amaca doğru şekillendirilebilirler.

 

Bunun yanında fiziksel koşullara göre tek kanatlı çift kanatlı veya sürmeli şekillerde üretimleri yapılabilmektedir. Genel olarak fiyatları pvc veya ahşap pencereler oranla daha uygun olan alüminyum pencereler kullanım amaçlarının iyi belirlenmesi ile özel çeşitleri ile daha fazla fayda sağlayabilirler. Isı, ses ve su yalıtımlarının artırılması için iç ve dış profillerin arasına plastik malzemeler konulmaktadır.

 

Alüminyum pencerelere kullanışlılığı artırmak amacıyla çeşitli kol, menteşe, kilit, elektrikli kilit, kapatıcı gibi aksesuarlar eklenebilir ve uygun renklerde elektrostatik toz boya işlemleri yapılabilir. Bununla birlikte bakım konusunda düzenli temizlik dışında pek bir ihtiyacı bulunmayan alüminyum pencereler sağlık açısından da plastiğin verdiği zararları vermezler, güneş altında kalmaları sonucu vernik ve boyalarında eskime olmaz. Pvc doğramaların aksine deformasyonu da çok yavaştır ve uzun ömürlülerdir. Bu sayede ilk başta pahalı olma ihtimalleri olsa dahi uzun vadede en ekonomik çözüm olduklarını söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder