Tuzdan Dekoratif Şişe Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Tuzdan Dekoratif Şişe Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Çok keyifli ve istenildiği takdirde yüzlerce çeşit dekorasyon malzemesi elde edilebilecek çok kapsamlı bir proje daha.

Gerekli Malzemeler
Tuz, yemek boyası, ölçü kabı, cam kavanozlar, huni, plastik eldiven ve kilitli buzdolabı poşetleri ihtiyacınız olan malzemeler.

Tuzdan Dekoratif Şişe Yapımı

Tuzdan dekoratif sise 1Ölçü kabınızın içine istediğiniz ölçüde tuzu dökün.

Tuzdan dekoratif sise 2Ölçtüğünüz tuzu buzdolabı torbasının içerisine boşaltın.

Tuzdan dekoratif sise 3Ölçtüğünüz ve buzdolabı poşetlerinin içine koyduğunuz tuzların üzerine yemek boyalarını ilave edin. Burada ölçü çokluğa ya da tuzun azlığına göre değişeceği için 50 ila 100 damla arasında yemek boyası ilave edebilirsiniz.

Tuzdan dekoratif sise 4Tuz torbalarını içine yemek boyalarını da ekledikten sonra hemen ağızlarını kapatın ve iyice torbaları teker teker sallamaya ve arada durarak iki eliniz ile torbanın üzerinden tuzları elemeye başlayın.

Tuzdan dekoratif sise 5Tuz torbalarındaki renkler iyice tuzlar ile karıştıktan sonra tuz torbalarının ağzını açın ve tuzların boyalarının kuruması için serin bir yerde 5-6 saat kadar bekletin.

Tuzdan dekoratif sise 6Tuzlar kuruduktan sonra cam kavanozun ağzına huni yerleştirip istediğiniz miktarlardaki tuzları sırayla dökmeye başlayın.

Tuzlar kurusa dahi elinizde yemek boyası izi kalabilir bu yüzden isterseniz bu işlemi uygulamadan önce plastik eldivenlerinizi giymek isteyebilirsiniz.

Tuzdan dekoratif sise 7Eğer elinizde fazla renkli tuz kaldıysa ve hemen kullanmak istemiyorsanız bu renkli tuzları yemeklerinizi neşelendirmek için de kullanabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder