İPUÇLARIM

Yüz ve Eldeki Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer?

  • 22 Temmuz 2014
  • 1.743 kez görüntülendi.
Yüz ve Eldeki Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer?

Genellikle 50’li yaşlarda görülmeye başlayan ve aslında derinin renk bozulması olduğu için bir rahatsızlık olan yaşlılık lekeleri derinin üst tabakasında kahverengi pigment lipofuzsin birikmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu lekelerin sağlığı tehdit edici herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Dilerseniz uygun bir kür uygulaması yaparak, estetik olarak kendinizi daha rahat hissedebilmek açısından bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Yaşlılık lekeleriyok edilmesi için uygulayabileceğiniz bitkisel kürler bulunmaktadır. Bitkisel kürler dışındaki diğer her türlü tedavi yöntemi için mutlaka bu konuda bir uzmana danışarak denemelisiniz.

Yaşlılık lekelerinizin zaman içerisinde azalmasını sağlayacak olan kür soya fasulyesi kürüdür. Bu kürü hazırlamak için 2 su bardağı suyu, ağzı kapalı bir tencerede kaynatın. Su kaynadıktan sonra içerisinde 6 yemek kaşığı soya fasulyesi ilave edin. Yaklaşık 20 dakika kadar soya fasulyelerini suyun içerisinde haşlayın ve su fazla azalırsa üzerine biraz sıcak su ekleyin. Haşlama süresi tamamlandıktan sonra fasulyelerin haşlandığı suyun kırmızı bir renk alması gerekmektedir. Eğer su kırmızı rengi almamışsa, fasulyeler yeteri kadar haşlanmamış demektir. Karışımınız kırmızı renge ulaştıktan sonra süzerek, soğuması için bekleyin.

Yaşlılık lekeleri kürü için hazırladığınız karışım soğuduktan sonra 1 kahve fincanı kadarını pamuk yardımıyla lekelerinize sürün. Her lekeye mutlaka 3 – 4 kez bu karışımdan haftada 3 kez ve toplamda 1 ay olmak üzere sürmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.