Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı!

Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı!

Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı!

Kadınlarda saç ekimi uygulaması, saçta seyrelme ve dökülme yaşayan kadınların son dönemde sıklıkla tercih ettiği tedavi yöntemleridir. Saç, dış görünüşün tamamlayıcılığı bakımından özellikle de kadınlarda büyük önem arz eder. Dış görünüşte estetik görünüm sağlayan saçlarda, seyrelme ya da bölgesel dökülmeler ile karşılaşıldığında geç kalınmadan saç ekim yöntemleri uygulanmalıdır. Saç ekimi nasıl yapılır? Aşamaları nelerdir? Sorularının yanıt arıyorsanız detaylar yazının devamında!

kadinlarda-sac-ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesinin genetik faktörlere bağlı olup olmadığı belirlendiğinde, saçı güçlendirmeye yönelik yöntemlere başvurulabilir. Dökülme derecesine ve bölgesine bağlı olarak uzman hekim tarafından saç ekim yöntemine karar verilir.

Kadınlarda saç ekimi var mı? Sorusu son dönemde en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da saç ekimi uygulamaları yapılabilir. Kadınlarda uygulanan saç ekim yöntemlerinde DHI ve FUE teknikleri tercih edilmektedir.

Saç ekimi uygulaması 4 aşamadan oluşur;

1- Kontrol Aşaması

– Hastanın kan tahlili sonuçları kontrol edilir ve saç dökülme analizi gerçekleştirilir.

– Hastaya uygulanacak saç ekim yöntemine karar verilir.

kadinlarda-sac-ekimi

2- Anestezi Uygulanması Aşaması

Saç ekimi uygulanacak hastaya, anestezi uygulaması yapılır, hastanın bilinci operasyon boyunca açıktır.

3- Saç Toplama

Uzman hekim tarafından, sterilize bir ortamda gerçekleştirilen saç ekim yöntemlerinde, karar verilen donör bölgesinden saç toplama işlemi gerçekleştirilir.

4- Kadınlarda Saç Ekimi Yöntemine Geçiş

Gerekli cihaz ve ekipmanlar yardımıyla dökülme yaşanan bölgede, öncelikle kanallar açılır. Ardından saç ekim yöntemine geçilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?

Genetik saç dökülmelerini önlemek mümkün değildir ancak saçları yıpratan dış etkenler ortadan kaldırılabilir. Saçları dış etkilerden ve hasardan korumak mümkündür.

Kadınlarda görülen dökülmeler erkeklerde görülen saç dökülmelerinden farklıdır. Kadınlarda görülen saç dökülmesi, saçın seyrelme tipine ve bölgesine göre değişiklik gösterir. Alanında deneyimli uzman kadro tarafından uygulanan saç ekimleri yüzde 99 oranında başarı ile sonuçlanmaktadır.

kadinlarda-sac-ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Saç ekimi operasyonunda uygulama yapılacak yöntem ve bölgeye göre fiyatlandırma aşaması değişiklik gösterir. Özellikle de kadınlarda saç ekimi Ankara fiyatları diğer illere ve yöntemlere göre belirlenmektedir. İstanbul ve İzmir’de de oldukça fazla seçenek mevcuttur, fiyatlandırma politikası ise aynı şekilde işler.

Saç Ektiren Kadınların Yorumları Neler?

Kadınlarda saç ekimine Kadınlar Kulübü kullanıcılarının yorumlarında fazlasıyla rastlamak mümkün. Saç nakli uygulaması yaptıran kadınlar, olumlu ve olumsuz deneyimlerini forum sitelerinde sıklıkla paylaşır. Yorumlarda uygulama şekline ve yöntemine bağlı olarak fayda değeri ise değişiklik göstermektedir.

Forum sitelerinde sıkça göze çarpan bir diğer detay ise saç ekimi yaptıran ünlü kadınlar üzerinedir. Genellikle ekran karşısında, dış görünüşleriyle göz doldurması gereken kişiler, saç ekim yöntemlerini sıklıkla tercih etmektedir.

Sizde saçınızda seyrelme ve dökülmelerden şikayetçiyseniz, güvenilir kliniklerden hizmet alarak saç ekimi yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer yazı: Saç Bakım Tedavileri Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder