Saç Bakım Tedavileri Nelerdir?

Saç Bakım Tedavileri Nelerdir?

Saç bakım tedavileri, zaman içinde dökülen, yıpranan, eski görünümünü kaybeden saçları yeniden canlandırmak amacıyla uygulanan yöntemlerdir. Günümüzde gelişen teknoloji ve olanaklar sayesinde birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Peki sizin, saç bakım tedavisine ihtiyacınız var mı? Hangi saç bakım tedavisini tercih ederdiniz?

Saç Dökülmesi Tedavileri Nelerdir? | Uygulanan Saç Bakım Tedavileri

Saç dökülmeleri genetik faktörlere, stres, sıkıntı, hamilelik, hormonal bozukluklar, yetersiz ve dengesiz beslenme, kullanılan ilaçların yan etkileri gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Saçla Saç bakım tedavileri rda dökülmeleri önlemek ve saçı eski sağlığına kavuşturmak amacıyla bazı saç bakım tedavileri uygulanmaktadır. Uygulanan saç bakım tedavi yöntemleri;

1- Grow Factor (GF) Tedavisi

Saçın sağlıklı ve gür görünmesi için saça ihtiyacı olan vitamin, mineral ve yıpranmayı önleyen onarıcı bileşenler, mikro iğneler yardımıyla saç derisine enjekte edilmesine güç faktörü tedavisi denmektedir. Saçın ihtiyacına göre belli aralıklarla uygulanan bu yöntem, 10 seanslık bir sürede tamamlanmaktadır.

2- PRP Saç Tedavisi (Platelet Rich Plasma)

Saç dökülmesi tedavisi, zorlu bir süreçtir fakat günümüzde geliştirilen bazı yöntemlerle daha kolay hale getirilmiştir. Saç PRP tedavisi, hastadan bir miktar kan alınarak uygulanan yöntemdir. Önce kan santrifüj işleminden geçirilir, ardından en zengin trombositler açığa çıkarılarak tamir hücreleri elde edilir. Genellikle dökülme görülen ve seyrelmeye uğrayan bölgelere uygulanır. Tedavi sonucunda yeni kökler açığa çıkar ve seyrelen saçlar gürleşir.

sac bakım tedavileri

Saç Bakım Tedavileri Yöntemleri

3- Ozon Buharlı Multi-vitamin Mezoterapi

Saç köklerinin uyarılarak hücre çoğalmasının sağlandığı yöntemdir. Feliküller uyarılır ve sorunlu bölgede saç üretiminin gerçekleşmesine yardımcı olur. Kepeklenme problemleri, saç dökülmeleri ve saçlı deride meydana gelen alerjik durumlarda uygulanmaktadır. Tedavi sonrası ise, saç dökülmelerinde büyük derecede azalmalar görülür.

4- Lazer Terapisi Saç Bakım Tedavileri

Lazer terapisi, en sık tercih edilen saç dökülmesi tedavi yöntemidir.  Saç derisine lazer uygulaması yapılarak kan akışının hızlanması sağlanır, bu sayede uygulama bölgesindeki kanda oksijen miktarı artar ve hücre yenilemesi gerçekleşir. Bu uygulama, saç köklerinin iyileşmesine yardımcı olur ve seyrelen bölgedeki saçın gürleşmesini sağlar.

Dermatoloji Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmelerinin önlenmesi için birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Fakat genetik faktörlerden kaynaklı dökülmeler maalesef önlenemez. Günlük hayatta saçı yoran birçok faktör bulunur; düzleştiriciler, perma, yanlış şampuan seçimi, yanlış tarak kullanımı, sıklıkla takılan şapka tercihleri, stres ve yetersiz beslenme saç dökülmesi gibi problemlere neden olarak, saç derisi problemlerine yol açar. Tüm bu etkenlerin meydana getirdiği olumsuzlukların engellemesi için saç tedavisi yöntemleri kullanılmaktadır.

sac bakım tedavileri

Saç Dökülmesi Tedavilerinin Fiyatı Ne Kadar?

Tedavi yöntemlerinin fiyatlandırma aşaması, tercih edilen uygulama yöntemine, uygulama alanına ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra, tedavinin uygulanacağı klinik de fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasındandır. Sizde saç bakım tedavi yöntemlerinden, herhangi birini tercih ederek, saç problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer yazımız: Banka Kredisi Almak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder