Bitkilerle Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkilerle Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkilerle siğil tedavisi yüzyıllardır uygulanan tedavi yöntemleri arasındadır. Bu yöntemler arasında en hızlısı ve en çok etkilisi taze siğil otunun suyunu çıkarmak ve gün içinde en az 3 defa olmak sureti ile siğilleri ovmaktır. Bu yöntem sayesinde hem cilt rahatlar hem de siğil sorunu çözülür. Fakat her cilt için siğil otu uygulanamaz. İşte bu yüzden sizlere aşağıda farklı bitkiler ile hazırlayacağınız siğil otu tedavilerini sunuyoruz.

Bitkilerle Siğil Tedavisi Yöntemleri

1/ Yöntem; İlk önce bir miktar söğüt yaprağı dökülür ve sonra da yeteri kadar sirke ile iyice karıştırılır. Sonrasında bu bitkisel karışım siğillerin üzerine konur ve bir süre dokunmaksızın ilacın siğillere işlemesi beklenir.

2/ Yöntem; Bir miktar kadar helile ile hindiba ve biraz da sütlüce otu ayrı ayrı olarak bal ile birlikte karıştırılır. Daha sonra hazırlanan bu ilaç 10 gün boyunca yavaş yavaş yenir.

3/ Yöntem; Siğil için faydalı olan yemişler arasında badem ile ceviz bulunmaktadır. Bu yüzden bu yemişlerden gün içinde belirli miktarlarda ve düzenli olarak yenmesi siğil tedavisi ve siğil oluşumunu önlemek için etkilidir.

4/ Yöntem; 10 gün süre ile kaya koruğu taneleri sadece aç karnına yenirse siğillerin tedavisi için etkilidir.

5/ Yöntem; Bu yöntemi uygulamak için biraz ay çiçeği tohumunu iyice dövün. Daha sonra 1 tane yumurta ile karıştırın ve 4 gün boyunca yemeye devam edin.

6/ Yöntem; En kolay yöntemlerden biri de dut yaprağının sütünü çıkartmak ve siğillerin üzerine koyup bir süre boyunca bekletin.

7/ Yöntem; Eğer biraz daha detaylı ve yoğun bir tedavi yöntemi arıyorsanız o zaman keçi otunu toz haline getirin ve daha sonra su ilave edin ve karışımı macun haline getirin. Daha sonra bu macunu siğillerin üzerine uygulayın ve bir süre bekleyin.

8/ Yöntem; Eğer isterseniz kavak ağacının yanmış olan küllerini merhem haline getirebilir ve siğillere uygulayabilirsiniz.

9/ Yöntem; Eğer yakınlarınızda incir ağacı varsa hiç beklemeyin ve incirin sütünü çıkartıp siğillerin üzerine uygulayın.

10/ Yöntem; Eğer her an incir bulabilirseniz o zaman iki avuç dolusu inciri iyice pişirin. Daha sonra arpa unu ile güzel bir şekilde yoğurun ve elde ettiğiniz yakıyı siğillere uygulayın.

Siğiller akne ya da siyah noktalar gibi rahatsız edici cilt problemlerinden birisidir. Eğer siğil dışında akne ya da siyah nokta problemleriniz varsa akne ve siyah nokta nasıl geçer yazımıza bir göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder