Evde Basur Memesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde Basur Memesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde Basur Memesi Tedavisi; Basur memesi rahatsızlığında lazer tedavisi, lastikli boğma yöntemi, ameliyatsız tedavi ve basurun damarını kapatma tedavisinin yanı sıra birde evde kendi yöntemleriniz ile hazırlayacağınız doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Evde Basur Memesi Tedavisi

Veya 50 gram kadar siyah tilki üzümünün yapraklarını ve saplarını iç yağında eritebilir ve sürerek uygulayabilirsiniz.

Ya da 10 gram kadar çam sakızı ile 5 gram kadar un ile 5 gram kadar da karabiber ve birde göz kararı badem yağı karıştırılıp iyice kaynatılır. Sonrasında bu malzemeler yumurtanın beyazı ile birlikte karıştırılıp merhem haline getirilir.

Badem çekirdeğini zeytinyağı ile birlikte iyice karıştırıp kıvamlı bir merhem elde edebilirsiniz.

İsterseniz 2 tane büyük soğanı külün içinde pişirin ve yumurtanın sarısı ile iyice dövün. Sonra bu karışımın içerisine gül yağını ilave edin.

Bir diğer önemli merhem tedavi yöntemi de sarımsak ile hazırlanan yöntemdir. Bu merhemi hazırlamak için bir büyük baş sarımsağı kabuklarını soymaksızın havanda iyice dövün. Sonra içine 40 tane çekirdekli türden kara üzüm ekleyip bir süre daha dövme işlemine devam edin. Daha sonra hazırlamış olduğunuz bu merhemi temiz bir bezin içerisine koyun ve sonrasında bu bezin üzerine oturun. Bu sırada hemen kişi üzerine kalın bir battaniye alıp iyice sarınmalı ve terlemelidir.

Lapa Uygulamaları

Bir başka lapa uygulaması da helvacı kabağı ile patatesten yapılan lapadır.

Lapa yöntemlerinden en çok kullanılanı ise sarısabır bitkisi ile pırasa tohumu lapasıdır. Bu bitkiler ile hazırlanan lapa basur memelerinin üzerine konmak sureti ile uygulanır.

Eğer isterseniz kırmızı pancardan lapa hazırlayabilirsiniz.

Basur Memesi Kurutma

Basur memesi tedavisinde en hızlı ve en çok kullanılan yöntem papatya suyu ile banyo yapmaktır. Bu banyo sayesinde basur memeleri kuruyacaktır.

Duman Tedavisi

Çok eski bir tedavi yöntemi de kedi tırnağı otunu yakıp buğusuna bir süre boyunca oturmaktır.

Yıkama Tedavisi

Ya da isterseniz 100 gram kadar meşe kabuğunu alıp 1 litre kadar suyun içinde kaynatabilir ve bu su ile basur memelerini yıkamak sureti ile temizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Rafet Yurtkur dedi ki:

    Tuvalete taharex sofben taktırın çok rahatlatıyor

  2. baskentseo dedi ki:

    faydalı bir yazı teşekkurler

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder