Doğum Günü Pastası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğum Günü Pastası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğum günü kutlamaları tarihi itibariyle oldukça özel ve anlamlı kutlamalardır. Firavunlar için ve onların tanrı olarak hayat bulmasını kutlayan bu ritüel günümüze oldukça farklı bir şekilde gelse de değişmeyen unsurları vardır. Antik Yunan’da da tanrıları kutlamak için yapılan doğum günlerinde sunulan pastalar ve yemeklerin üzerine aydınlatması için eklenen mumlar günümüzde dilek tutulan mumlar olmuştur. Gelenekler değişse de doğum günü kutlamalarının vazgeçilmezi olan pastalar değişmiyor hatta her geçen gün daha özel bir şekle bürünüyor. Peki artan seçenekler arasında doğru pastayı nasıl seçmek gerekir.

Tazelikten Ödün Vermeyin

Doğum günü pastasının görüntüsü kadar lezzeti de önemlidir. Bu yüzden pastanızın tazeliğinden kesinlikle ödün vermeyin. Sizin ya da sevdikleriniz için özel olarak yapılacak bir pasta tercih edin. Kremasından, meyvesine kadar doğum günü çocuğunun sevdiği malzemelerden oluşan, yeni yapılmış bir pasta mutlaka en güzel doğum günü pastası olacaktır. Doğum günü pastası için şık bir tasarım da çok önemlidir ancak pastanızın unutulmaz olmasını her zaman lezzeti sağlar.

Zamanlamaya Dikkat Edin

Pasta siparişinden önce size nasıl ve ne zaman teslim edileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Pastayı siz teslim alacaksanız aldıktan sonra taşıyacağınız mesafeyi mutlaka düşünün. Yaz mevsiminde krema süslemesi yoğun olan pastaları uzun mesafe taşımak istemeyebilirsiniz. Bu pastalar eğer soğutucu aksamlı bir araç ile taşınmayacaksa sorun yaratabilir. Bu yüzden mevsime göre pasta ve süsleme seçmeniz gerebilir. Şeker hamuru tasarımları sıcak dönemlerde uzun süreli taşımaya kremalı pastalardan daha yatkındır. Bu tür detayları göz önünde bulundurun.

Doğru Fiyat Alın

Doğum günü pastalarında fiyat alırken farklı seçenekler karşınıza çıkabilir. Dilim başına, gram başına ya da kişi başına fiyat alabilirsiniz. Gram başına fiyatlandırmada şeker hamuru yoğun pastaların maliyeti artacaktır, kişi başına alınan fiyatlandırmada bir kişilik dilimin ortalama kaç gram olduğunu öğrenmenizde fayda vardır. Siz kişi başına fiyat alırken dolu dolu bir dilim pasta hayal edebilirsiniz ama gerçek olan oldukça ince bir dilimdir. Bu tür durumlar istenmeyen sonuçlara yol açabileceğinden dolayı fiyat alırken dikkat edilmelidir.

Önerileni Değil İstediğinizi Seçin

Pasta seçerken mutlaka pastacınızdan öneri alırsınız hem lezzet hem de fiyat/performans açısından gelen önerileri dinlemek önemlidir. Ancak bazı noktalarda özel olduğu ya da çok taze olduğu için o an satın alınması için diretilen pastalar olabilir. Bu pastaları satın almak zorunda olmadığınızı bilin. Eğer sipariş verecekseniz tam olarak ne istiyorsanız onu anlatın ve talep edin. Yapılması imkansız ya da zorlu olan talepleriniz konusunda esnek davranabilirsiniz ancak pastanızı muzlu değil ananaslı istediğinizde lezzet açısından fikir vermek yerine doğrudan karşı çıkan bir pastacı ile çalışmak zorunda olmadığınızı bilin.

Siparişinizi Şansa Bırakmayın

Pasta siparişleri ile ilgili yaşanan oldukça dramatik durumları herkes duymuştur. Benzer bir olay yaşamamak için isteklerinizi net bir şekilde ifade etmeniz faydalı olacaktır. Pastanın üzerinde bir metin olacaksa mutlaka yazılı olarak iletin, görsel basılacaksa gereken çözünürlüğün kaç olduğundan emin olun ve buna göre bilgilendirme yapın. Pastanın kreması, meyvesi gibi dolgu malzemelerini netleştirin. Süslemeler ile ilgili taleplerinizi de aynı netlikte iletin. Kişi sayısı, dilim sayısı, teslim tarihi ve teslim şekli gibi konuları da sizin için en uygun olacak şekilde ifade etmeniz ve kesinleştirmeniz organizasyon günü açısından çok önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder