Temizlik Yapmanın Püf Noktaları

Temizlik Yapmanın Püf Noktaları

İlk önce taze kirin kurumuş ve yerleşmiş kirlerden çok daha kolay bir şekilde temizleneceğini unutmayın. Bu yüzden de kirleri hemen temizlemek size hem vakit, hem para hem de enerji olarak geri dönecektir.

Ocak ya da fırın kirlendiğinde hemen ve kesinlikle vakit kaybetmeden temizlenmelidir. Çünkü bu lekeler bir kere yerleşirse bu lekelerden kurtulmak için fırın ya da ocağınızı bir sürü kimyasallar ile yıpratmadan bu lekeleri temizleyemezsiniz.

Duş kabini, armatür ve küveti kullandıktan hemen sonra su lekelerini temizleyin. Büyük bölgeler için paspas ve küçük bölgeler için bezi kullanın. Bu sayede hala sıcak ve yumuşak olan su lekelerini bu lekeler küf ya da kireç oluşturmadan kolayca temizleyebilirsiniz.

Havluları kullandıktan sonra vakit kaybetmeden havalandırılmış bir yerde iyice kurumaları için asın.

Mutfak, banyo ya da tuvaletlerde gerçekten gerekli olmadıkça sağlığınız açısından tehlikeli olan kireç, yağ ya da leke söktürücüleri kullanmayın.

Özellikle bulaşık ve kurulama bezleri sürekli olarak nemli oldukları için üzerlerinde her türden bakterileri barındırırlar. Bu yüzden bu tekstil ürünlerini kullandıktan hemen sonra kurumaları için asın. Bunun dışında hem bulaşık hem de durulama bezlerinizi düzenli olarak yenileyin ve arada bu bezleri 60 derecede yıkayın.

Deterjan seçiminizde dikkatli olun ve fazla çeşitlilikten kaçının. Özellikle sitrik asit bazlı temizleme ürünleri, el temizleme deterjanları ve mineralli olan ovma sıvısı ve temizlik maddeleri tüm ev temizliğinde kolayca kullanılabilir.

Temizlik deterjanlarını seçerken bilhassa konsantre deterjanları tercih etmeye çalışın. Çünkü konsantre deterjanlar ve temizlik maddeleri hem daha az yer kaplar hem de ambalajları küçük olduğu için de çok daha az malzeme harcanarak üretildiklerinden hem çok daha hesaplı olur hem de siz çok daha az bir ağırlık taşımış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder