İPUÇLARIM

Emziren Anneler Coumadin Kullanabilir mi?

Emziren Anneler Coumadin Kullanabilir mi?

Prejelatinize tapioka nişasta, magnezyum stearat, stearik asit, laktoz mono hidrat coumadin ilacının yardımcı maddeleridir. Etkin maddesi ise varfarin sodyumdur.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kalp ritminin çok düzensiz ya da çok hızlı bir şekilde atmasına yol açan herhangi bir bozukluk var ise, kalpte pıhtıların oluşumuna yol açan ve oluşan bu pıhtıların diğer damarlara ulaşıp o bölgelerde tıkanmaya neden olması durumlarında, toplardamarlarda kan pıhtısı nedeni ile meydana gelen tıkanmaların hem önlenmesi hem de tedavisinde kullanılmaktadır.

Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

Gebe kalmayı planlıyorsanız ya da gebeyseniz, kalıtımsal bir kan hastalığınız varsa, kanda pıhtılaşmaya neden olan kan hücreleri bağlantılı bir hastalığınız varsa, göz ameliyatı, beyin ve omurilik ameliyatını yakın bir dönemde geçirdiyseniz, üreme sistemi ya da solunum sistemi, mide bağırsak sistemi ve idrar yollarınızda kanama varsa.

Ayrıca beyin damarlarında balonlaşma, kanama, kalbin dış zarı boşluğunda sıvı toplanması, vücutta kanamanız olduğu durumlarda kullanmamalısınız.

Bu ilaç oldukça güçlü ve yanlış kullanıldığında tehlikeli bir ilaçtır. Bu yüzden bu ilacın daha kullanılmaması gereken sayısız durum söz konusudur. Bu nedenle bu ilaç asla ve asla doktor tarafından verilmeden kullanılmamalıdır.

Gebelik Döneminde Coumadin Kullanabilir mi?
Bu ilaç hamilelikte kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Eğer gebeyken bu ilacı kullanırsanız çok ciddi doğum kusurlarını kabullenmeniz gerekli demektir.

Emzirme Döneminde Coumadin Kullanabilir mi?
Bu ilaç bebeğe zarar verebilir.

Mutlaka bu ilacı doktorunuzun gözetimde ve onun uyarılarına dikkat ederek kullanmanız gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.