Şemsiyeler Nasıl Temizlenir?

Şemsiyeler Nasıl Temizlenir?

Özellikle kirlenmiş olan ve pastel renkte olan şemsiyeleri temizleyebilmek için oda içerisinde değil de balkon ya da bahçede temizliği yapın. Temizliğe başlarken şemsiyeyi açın ve daha sonra şemsiyenin her noktasını kuru temizleme sıvısı ile iyice temizleyin. Temizlik işleminde bir tane değil birkaç tane temizleme bezi kullanın ve her bir bez kirlendiğinde yerine yenisini alın.

Daha sonra büyük bir kâse sıcak ve sabunlu su hazırlayın ve bu hazırladığınız suya temiz ve yumuşak bir tırnak fırçası batırıp şemsiyenin naylon kısımları iyice temizleyin. Köpükleri şemsiyeden iyice temizleyebilmek için şemsiyenin hem içine hem de dışına hortum ile su tutun.

Şemsiyenin iç kısmında olan metal telleri eski ve temiz bir havlu ile iyice silin ve şemsiye açık bir halde şemsiyeyi vakit kaybetmeden kurutun. Çünkü şemsiyeyi kapalı bir halde kurutmaya bırakırsanız ıslak olan şemsiyenin telleri hızlı bir şekilde paslanacaktır.

Siyah şemsiyeleri temizlemek için 1 yemek kaşığı kadar sirkeli soğuk su kullanın. Siyah şemsiyeler sirkeli ve soğuk su ile temizlendikleri zaman çok daha yeni bir görünüm alırlar.

Sert olan şemsiyeleri yağlamak şemsiye üzerinde lekelerin oluşmasına neden olur. Bu yüzden sert ve zor açılan şemsiyeleri yağlamayın. Bunun yerine şemsiye ve şemsiye telleri arasına kâğıt yerleştirin ve pas önleyici bir sprey sıkın ya da yumuşak ve kurşun bir kalem ile telleri ovun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. şemsiye dedi ki:

    sirke ve limon ile beraber bulaşık süngerinin ter tarafı ile ovalayarakta iyi sonuçlar alınıyor temizlik bakımından..

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder