İPUÇLARIM

En Hızlı Zayıflatan Besinler, Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

En Hızlı Zayıflatan Besinler, Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

Zayıflatan besinler dediğimiz zaman özellikle sürekli diyet yapan hanımlar bilir, diyet programının içinde yer alması gereken ve diyet zamanlarında her diyetisyenin ve her diyet yapan kişinin marketlerde bolca aldığı besinler aklımıza gelir.

Fakat her hanımın kendine özel bir diyetisyeni yoktur ve bu yüzden biz ipuçlarım olarak siz sevgili okuyucularımıza özellikle kilo vermek istiyorsanız mutlaka mutfağınız ve beslenme programınızda olması gereken besinleri tek tek araştırıp sizler için bir liste oluşturmak istedik.

diyet

İşte Zayıflatan Yiyecekler Listesi

Aşağıda sizler için hazırladığımız bu özel listeyi takip eder ve her yemekteki porsiyonlarınızı dengelerseniz kısa bir süre içerisinde hem çok daha rahat hareket edebilecek hem de kilo vermeye sağlıklı bir şekilde başlayacaksınız.

Peynir: Sabah kahvaltılarınızdan kesinlikle eksik etmemeniz gereken en önemli besin maddesidir ve peynirin içinde bulunan proteinler iştahınızı bastırmaya yardımcı olacaktır.

Bunun haricinde bildiğiniz üzere peynirin içerisinde yüksek dozda kalsiyum vardır ve bu unsurda zayıflamanıza yardımcı olacak ikinci bir unsurdur. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli nokta yetersiz kalsiyum tüketen bireylerin diğer bireylere göre çok daha yavaş kilo verdikleri ve bol miktarda kalsiyum tüketenler kişilerinde diğerlerine göre çok daha hızlı bir şekilde kile verdikleridir.

Yumurtalı, Sütlü Ve Etli Çorba: Çorbalardan özellikle diyet zamanları kaçmamak tam aksine elinizden geldiğince çorbalara yönelmeniz gereklidir çünkü çorbalar sayesinde birçok öğünü tam porsiyon yemek yemeden atlatabilirsiniz.

Ayrıca çorbalar çok fazla su içeren besinlerdir ve bu nedenle midede oldukça fazla yer kaplar ve mideye basınç yaparlar ve bu etkiler sayesinde de daha hızlı bir şekilde doymamızı sağlarlar. Diyet planınıza çorbayı mutlaka eklemeli ve özellikle yumurtalı, sütlü ve etli çorbaları tercih etmelisiniz.

Salata: Diyet yapmaya başlamış ya da diyet yapmayı aklına koyan hanımların bilmesi gereken diğer önemli bir nokta ise öğünlerden önce ya da öğünlerin içerisinde mutlaka bir kâse kadar salata yemeleridir.

Bu sayede öğün içerisinde alınan kalori miktarı azalmaktadır. Salatanın içerisindeki yüksek posa nedeni ile midemizde oldukça fazla yer tutar ve bu sayede doyma hissine daha çabuk varmış oluruz. Bunların dışında özellikle belirli bir diyet programına uyan kişilerin şikâyetleri arasındaki kabızlık sorununu salatalar gidermektedir.

Zeytinyağı: Günlük öğünlerinizi mutlaka zeytinyağı ile hazırlamanız metabolizmanızın desteklenmesini ve dolayısı ile kilo vermenizin kolaylaşmasını sağlar.

3_3__tarcin

Tarçın: Tarçın başlı başına iştah azaltan ve zayıflatan besinler arasındadır. Tarçın özellikle şeker hastalarında kan şekerini dengeleyen bir özelliğe sahiptir. Diyet yapan şeker hastaları tarçın sayesinde hem çok daha uzun bir süre tok kalır hem de aynı zamanda kan şekerlerini dengelemiş olurlar.

Tarçını en iyi şekilde bu yönde değerlendirmek istiyorsanız özellikle diyet yapan şeker hastaları günde ¼ ila ½ çay kaşığı kadar tarçını öğünlerinizde süs olarak ekleyip tüketebilirsiniz.

Sirke: Özellikle salatalarınıza sirke eklemeyi unutmayın çünkü sirke sayesinde çok daha uzun bir süre tok hissedeceksiniz. Bunun nedeni sirkenin içerisinde bulunan asetik asid sayesinde sindirim hızı yavaşlamaktadır. Elbette bu sayede de hem uzun bir süre boyunca tok hissedersiniz hem de kan şekeriniz dengelenmiş olur.

Badem: Badem yağlı bir kuruyemiştir ve posa, mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir. Bunların dışında kalp sağlığı için çok büyük bir önem taşıyan omega3 yağ asidi de içermektedir.

Yapılan araştırmaların ışığında çok fazla değil ama yeterli miktarlarda bademi beslenmelerine ekleyen hanımların badem yemeyen hanımlara göre çok daha hızlı bir şekilde kilo verdikleri anlaşılmıştır.

yesilcay-ve-saglik

Yeşil Çay: Yeşil çayın çok güçlü bir antioksidan etkisi vardır ve bu sayede de vücudu zararlı maddelerden arındırır ayrıca içeriğindeki bileşimler sayesinde metabolizmayı hızlandırır. Bu yüzden günde 1 ila 2 fincan kadar yeşil çay sayesinde hem vücudunuzu temizler hem de gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiyi alabilirsiniz.

Kırmızı Acı Biber: İçeriğindeki kapsaisin maddesi sayesinde metabolizma hızlanmaktadır. Bu yüzden salata ve yemeklerinize bolca kırmızı acı biber eklemeniz size canlılık verir ayrıca öğünlerinize de lezzet katar.

Yumurta: Protein deposu olan yumurta tokluk hissi süresini uzatmaktadır. Bu yüzden özellikle sabah kahvaltınızda 1 tane haşlanmış olan yumurta yemekle gün içerisindeki tokluk sürenizi uzatabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dermo slim dedi ki:

    Teşekkür ederim faydalı bilgilendirmelerinizi özenle takip etmekteyim.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.