Tığ İle Dış Nervürlü Atkı Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Tığ İle Dış Nervürlü Atkı Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu projemiz oldukça kolay bir atkı projesidir. Bu projemizdeki atkı minimalist tarzı yansıtan bir atkı modelidir.

Bu proje için 6 mm yün tığı, makas, ağzı kesik yani sivri olmayan iğne ve elbette istediğiniz 2 farklı renkte ip. İplerden bir tanesi dış taraftaki motifi çıkartmak için kullanılacak bu yüzden tam bir yumak olmasına gerek yok. Diğer işlerinizden kalan ve ana renge uyum sağlayacağını düşündüğünüz bir renk olabilir. Fakat bu projede ana renk gri dış nervür rengi de siyah olarak düşünüldü.

Tığ İle Dış Nervürlü Atkı Yapımı

Başlangıç zinciri atkının uzunluğunu belirleyicidir bu yüzden atkınızın ne kadar uzun olmasını istiyorsanız o kadar uzun zincir çekmelisiniz. Anladığınız üzere aşağıdan yukarıya değil yanlamasına yani uzunluğuna göre bu projemizi işlememiz gerekiyor.

İstediğiniz uzunlukta zinciri çekin. Burada sadece modeli gösterme açısından birkaç zincir çekildi. Kısa bir hatırlatma olarak örneğin 50 zincir uzunluğunda bir atkı yapmak istediniz hiçbir zaman sadece 50 zincir uzunluğunda zincir çekmeyin her daim bu tür projelerde en az 2 ekstra zinciri ekleyin.

nervurlu 3Yukarıdan aşağıya doğru ikinci zincire tek kroşe atın.

nervurlu 4Bundan sonra da her bir zincire tek kroşe atarak devam edin. Zincir sonunda bir zincir atıp tığ işini diğer tarafa çevirin.

nervurlu 5Sonraki ilmiğin sadece bir ipinden tek kroşe atarak tüm sırayı devam ettirin.

nervurlu 6Başka bir değiş ile bir sonraki ilmikteki ipin ön kısmındaki ipin içinden tek kroşe atmanız lazım ilmiği komple alarak değil.

nervurlu 7Sona geldiğinizde de yine tek kroşe atmanız gerekiyor.

Atkı istediğiniz genişliğe ulaştıktan sonra ana renkteki ipi kesin ve diğer renkteki ipi atkıya dâhil edin.

nervurlu 8Diğer ip ile aynı daha önce işlediğiniz gibi bir sonraki ilmeğin ön taraftaki ipine tek kroşe atarak devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder