İPUÇLARIM

Koli bandı lekesi nasıl çıkar?

Koli bandı lekesi nasıl çıkar?

Koli bandı taşınma sırasında eşyaları korumak ve paketlemek için en çok kullandığımız yapışkan türüdür. Lakin eşyaların üzerinde kötü görüntü oluşturan bir iz bırakırlar. Zahmetsiz şekilde koli bant izlerini nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz?

Bant lekeleri temizlemek için aseton, tiner veya solvet tarzı kimyasal maddeleri kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bu tarz malzemeler ile eşyalarınızı silip temizlime sırasında size faydadan çok zarar verecektir. Onun yerine yapışkan izini ısıtarak temizlemenizi öneriyoruz.

Koli bandı lekesini temizleme:

Bu yöntem %100 denenmiş ve etkili bir yöntemdir. Saç kurutma makinesini “fön” iz olan bölgeye en düşük seviyede bir kaç dakika tutun. Lekeli bölge iyice yumuşadıktan sonra ıslak bez “mikro fiber bez daha iyi olur” yardımı ile iyice silip tertemiz yapabilirsiniz.

Not: Saç kurutma makinesin sıcaklık ayarına çok dikkat edin fazla sıcaklık eşyalarız zarar verebilir. Düşük ısılarda kullanınız.

Yok, ben yukarıdaki yöntemi denedim çıkmadı diyorsanız size bir ürün tanıtacağım. Üretici firmanın açıklamasına göre, çok eski 4,5 senelik eski kurumuş etiket ve bant tarzındaki lekeleri bir kaç saniyede temizlediğini iddia ediyorlar. Denediğim bir ürün değildir sadece onların yaptıkları tanıtıma dayanarak size tavsiyede bulunuyorum.
Ürüne gittigidiyor.com sitesinden 42,30 TL almanız mümkündür. NIGRIN YAPIŞKAN VE ETİKET LEKE TEMİZLEYİCİ ürününe BURADAN ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Özlem Özbay dedi ki:

  Benim bulduğum en hızlı ve düşük bütçeli çözüm asetondu. Asetonlu pamukla ovalayınca ojemi çıkarıyormuş gibi hıphızlı çıkardı.

 2. yavuz dedi ki:

  Benzin ile çok rahat çıkıyor ve hiç bir zararı yok

 3. ismvefa dedi ki:

  Ben çok fazla emek ve zaman harcadım siz harcamayın.Fön makinası ile yumuşatıp bandı çıkarın , kalaniz ve yapışkanlık için de tinerli bir bez ile silin . Hiç bantlanmamış gibi oluyor. Tecrübemle sabittir

  1. İpuçlarım dedi ki:

   Vefa bey tecrübenizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

 4. busra dedi ki:

  Merhaba, evet dediğiniz gibi güzel oluyor ben bir de ek olarak ovalamadan önce bölgeye bebek yağı sürdüm fazla bulaşmadan daha kolay çıktı deneyebilirsiniz

  1. ipuclarim dedi ki:

   Büşra hanım öneriniz için teşekkürler

 5. minecraft indir dedi ki:

  Teşekkürler Yaralı Bir Makale Olmuş , Ayrıca Benzin Gibi Maddelerlede Kolibandı Lekesi Çıkartılabiliyor

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.