İPUÇLARIM

Arpa Çayının Faydaları

Arpa Çayının Faydaları

Doğuda çok ünlü bir bitki olan arpa, ülkemizde de pek çok bölgede yetiştirilebilmektedir. Arpanın çeşitli alanlarda kullanımı mümkündür. Yemeklerde kullanılan bu bitkinin bir diğer kullanım alanı ise arpa çayı olarak bilinmektedir.

Arpa Çayı Neye İyi Gelir?

Arpa çayının iyi geldiği hastalıklar çok fazladır. Uyku problemlerinin giderilmesinden sindirim problemlerine kadar iyi geldiği bilinmektedir. Antioksidan özelliği ise, kansere karşı doğal bir koruma sağlamaktadır. Bunun dışında, kalp sağlığını korur, astım ve bronşite iyi gelir, boğaz ağrısına iyi gelir, vücut ısısının dengelenmesine yardımcı olur, gece terlemesini engeller. Japonya ve Kore’de sıkça kullanılan arpa çayı, ülkemizde de oldukça popülerdir. Hazırlaması oldukça kolay olan bu çayı her gün tüketebilirsiniz.

Arpa Çayı Nasıl Demlenir?

Günde iki defa tüketilecek olan arpa çayı, pek çok hastalığa iyi gelecektir. Hazırlanması için kavrulmuş arpa kullanmanız önerilmektedir. Aktarlardan bulabileceğiniz bu ürünü, dilerseniz evde kolay bir şekilde kavurabilirsiniz. Kavrulmuş olan arpayı, bir litre kaynamış suya 4 çay kaşığı olarak ilave edin ve iyice demlenmesini sağlayın. Soğutup ve süzüp hemen içebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.