Renkleri Karışan Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Renkleri Karışan Kıyafetler  Nasıl Temizlenir?

Bazen çamaşır makinesinde en sevdiğiniz giysileri yıkamak size istediğiniz sonuçları vermeyebilirler. Bazı durumlarda çamaşır makineleri ne kadar iyi marka olursa olsunlar çamaşırların renklerini attırabilir. Bazen de bizler dalgın oluruz ve makine programlarını karıştırırız.

Çamaşırların Renkleri Nasıl Kurtarılır?

• Eğer çamaşırlarınız boyanmış ise ilk hamle olarak çamaşırın kurumasına izin vermeyin. Çünkü çamaşırın nemli olması karışmış olan lekeyi çıkarmak için şarttır. Diğer lekeler gibi bu lekeye de hemen müdahale etmeniz çamaşırı kurtarmanızı kolaylaştıracaktır. Şunu unutmayın sevgili hanımlar eğer diğer bir kumaşın lekesi yani rengi bir diğer kumaşa işler ise bu rengi diğer kumaştan çıkartmanın hiçbir imkânı yoktur.
• Rengi değişmiş olan çamaşırınızı alın ve eğer kuru ise özellikle çamaşırın leke kısmını iyice nemlendirin. Sonra kaliteli bir toz deterjan ile çamaşır makinenizde uzun programda tek başına yani makineye başka bir çamaşır atmadan yıkayın.
• Eğer yukarıdaki işlem işe yaramaz ise yine çamaşırı nemlendirin ve yine toz deterjan ile çamaşırınızın ana renginde olan bir diğer çamaşır ile beraber yine makinenin uzun programında yıkayın. Bu noktada mümkünse yıkama suyu sıcak olmalıdır.
• Yukarıdaki ikinci işlemde hale çamaşırınızı kurtarmadıysa giysiyi tek başına alın ve toz deterjan ilave edip köpürttüğünüz suya çamaşırı yatırın. Unutmayın sevgili hanımlar çamaşırdaki etiket önemlidir ve bu yüzden çamaşırı etiketin üzerinde yazan süreden daha fazla su da tutmamalısınız.
• Leke hala çamaşırınızın üzerinde ise renkliler için de uygulanabilen leke çıkarıcıları denemeniz gerekiyor. Leke çıkarıcının üzerinde yazan talimatlara uyarak çamaşıra renkliler için uygulanabilen leke çıkarıcıyı uygulayın.
• Başka bir yöntemde kuru temizleme sıvısı kullanmaktır. Bu sıvılar profesyonel leke çıkarırcılardır. Bu tür leke çıkarıcılar aklınıza gelen her türlü lekeyi çıkartırlar. Fakat bu leke çıkarıcılarını kullanırken çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü dikkatli kullanılmadığı zaman hem size hem de çamaşıra zarar verebilir. Bu leke çıkarıcıları kuru temizleyicilerden ya da bu malzemeleri satan dükkânlardan bulabilirsiniz.

leke cikaricilar

Ürün Tavsiyesi
Dr. Beckmann ürünleri profesyonel leke çıkarıcı ürünleridir. Bu ürünler ile çıkaramayacağınız hemen hemen hiçbir leke yoktur. Dr. Beckmann ürünleri ile 100’ün üzerinde lekeyi çıkarabilir, çamaşırlarınızın rengini koruyabilir hatta renkleri karışmış olan zor çamaşırlar ile baş edebilirsiniz.

Dr. Beckmann ürünleri arasında bilhassa leke canavarı 6-7-8 adını taşıyan ürünler karışmış lekeleri çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Bu linkten leke canavarları sayfasına ulaşabilirsiniz.
http://www.drbeckmann.com.tr/urunler/leke-canavarlari

renk koruyucu mendil

Renk Koruyucu Mendiller
Yine Dr. Beckmann’ın bir ürünü olan bu mucizevî renk koruyu mendil ile artık çamaşır renkleriniz birbirine karışmayacaktır. Hatta ve hatta hem beyaz hem de renkliler aynı anda bir arada yıkanabilir.

Bu ürün mendiller her türlü ısı derecesine ve her türlü kumaşa dayanaklıdır. Bu ürünün özelliği çamaşır makinenizdeki renkli çamaşırların suya bıraktığı renkleri kendine toplaması ve bu renklerin diğer çamaşırlara bulaşmasını engellemektir.

Renk koruyucu mendillerinize bu web adresinden ulaşabilirsiniz.
http://www.drbeckmann.com.tr/urunler/renk-koruyucu-mendil

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder