SÜLEYMANCIK NASIL YOK EDİLİR?

Kahverengi renge sahip ve iç mekânlarımızda rastladığımız bir kertenkele türü olan süleymancık olarak adlandırılan ufak boyuttaki canlının bir zararı yoktur ve zehirli değildir. Buna rağmen bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırmak adına yapılabilecek işlem ilaçlama şirketinden yardım almak olacaktır. Daha çok ege bölgesinde bulunan ve iç mekânların ferahlığını tercih eden süleymancık sıcak bölgelerde yaşayan ve böceklerle beslenen bir canı türü olduğundan evlerimizi tercih etmekte ve kendine yem aramaktadır.

Bu sürüngen türünden kurtulmak için yüksek emiş gücüne sahip elektrikli süpürge kullanılmakta fakat bu yöntem canlı hakları açısından estetik olmadığı için uygun görülmemektedir. Bunun yanı sıra ilaçlama firmaları evler sıvı ilaç teknolojisi olarak geliştirilmiş kimyasal ilaçlar enjekte ederek birkaç saat bekleme sonucunda bu canlıların tamamını ortadan kaldırmaktadır. Süleymancık olarak adlandırılan kertenkele türünün yaşam koşulları bilinirse bu koşulların sağlanmadığı ortamlar oluşturularak iç mekânlara yerleşmeleri engellenebilir.

Süleymancık isimli kertenkele türü canlılar besin ihtiyaçlarını böcek türleri ile karşıladığından ev ortamlarında detaylarda saklanmış olan böcek türlerini keşfetmeye çalışırlar. Eğer temiz ve rutubetli olmayan bir ev ortamı oluşturursanız burayı tercih etmeyeceklerdir. Böcek ilaçlama firmaları sürüngenler için farklı kimyasallar kullanarak ilaçlama yapmaktadırlar. Pek çok ilaçlama firması süleymancık adlı kertenkelenin yaşadığı ortamları bilir ve özelliklerine göre daha farklı bir canlı türü olduğundan etkili kimyasallar hazırlayarak hayvanın hayatının son bulmasını sağlayarak ilaçlama yapar.

18 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.