İPUÇLARIM

Kartpostalları saklarken neye dikkat etmeli? Kartpostalların renkleri solmadan nasıl saklanır?

Kartpostalları saklarken neye dikkat etmeli? Kartpostalların renkleri solmadan nasıl saklanır?

Kartpostaldaki yazılar nasıl silinir, Kartpostal renkleri solmadan saklama, Kartpostal nasıl saklanmalı, Kartpostal nasıl muhafaza Edilir? Tarzındaki soruların yanıtlarına, konun devamından ulaşabilirsiniz.

E-postalar ne kadar kartpostal yollama alışkanlığımızı büyük ölçüde azatsa bile, kartpostal biriktirme merakı olan kişiler için bu güzel hobi vazgeçilmezlerindendir. Nadir parçaları bulup koleksiyonlarına eklemek ve onları uzun yıllar korumak isterler.
Kart postlar sadece hobi amaçlı toplayan koleksiyoncuların dışında, bazı kişiler içinde manevi değerleri vardır. Örneklemek gerekirse uzun yılar öncesi sevdiğiniz kişiden aldığınız bir tebrik, bayram mesajı, vs olarak gelen kartpostallar manevi değeri olduğu için saklamak isteriz.

Kartpostalları saklayacağımızda nelere dikkat etmeliyiz?

-Çeşitli resimlerin veya renkli desenlerden oluşan kartpostalların renklerini soldurmamak için; resimli olan kısımlarına sac spreyi püskürtün. Bu şekilde uzun yıllar renk ve desenleri bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.
-Koleksiyonuna eklemek istediğiniz ama size ait olmayan yazılar var ise; arka yüzüne yazılmış olan yazıları silmenin de bir yolu vardır.Lakin nazik ve dikkatli davranın ki zarar görmesin. Az bir pamuk parçasını çamaşır suyuna batırın ve silmek istediğiniz yazıları bu pamuk ile silin lütfen fazla bastırıp karton kısımlarına zarar vermeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.