Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Zorunlu trafik sigortası trafik içine çıkan her motorlu aracın yaptırması gereken sigorta şeklidir. Araç trafik sigortası, olası kaza durumlarında kişileri korumak için yapılır ve yılda bir kez poliçesi yenilenmesi gereken bir prosedüre sahiptir. Araç sahipleri ya da araç işleten kişiler her yıl araç trafik sigortası için teklif alarak, karar verdikleri sigorta şirketi aracılığıyla gerekli işlemleri yaptırabilirler.

Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Hazırlanır?

Zorunlu trafik sigortası yaptırmak için, birkaç sigorta şirketinden teklif alarak poliçenizi hazırlayacak aracı kurumu seçebilirsiniz. Aracı kurum, poliçenin hazırlığı aşamasında sizin adınıza değerlendirme yaparken kaza geçmişinizi inceler, sigorta yapılacak olan aracın marka ve modeline uygun olacak şekilde gerekli indirimleri uygular. Bunların yanı sıra sigorta şirketleri, aracın bulunduğu ildeki trafik yoğunluğu ve trafik kazası istatistiklerine uygun olacak şekilde teklif hazırlarlar.

zorunlu-trafik-sigortasi

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Teklifleri

Zorunlu trafik sigortası yaptırırken, uygun fiyatlı olan ve avantaj sağlayan teklifler almak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, öncelikle sigorta şirketlerinin hepsinden teklif isteyebilirsiniz. Bu teklifleri ise belirli kural ve düzende sıralayıp bütçeniz için en uygun trafik sigortası için gerekli kararı verebilirsiniz. Teklif alma aşamasında yapmanız gerekenler; sigorta şirketlerinin web sitelerini ziyaret etmek ve iletişim bilgilerine ulaşarak trafik sigortası için teklif almaktır. Görüşmelerinizin sonunda, size verilen teklifleri doğru bir şekilde değerlendirmeye dikkat edin. Değerlendirme aşamasında ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, size yardımcı olacak hususlar detaylarıyla birlikte yazının devamında!

zorunlu-trafik-sigortasi

Trafik Sigortası Tekliflerini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trafik sigortası için aracı kurumlardan teklifleri aldınız ve değerlendirme aşamasında kafanızda bazı soru işaretleri oluştu. Bu gibi durumlarda yapmanız gerekenlerin yer aldığı bu yazı tam size göre! Trafik sigortası tekliflerinin değerlendirilmesi sırasında dikkat edilmesi gerekenler;

  • Güvenilir sigorta şirketlerinden hizmet almaya dikkat edin.
  • Tercih ettiğiniz kurum, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan onaylı lisansı olmalıdır.
  • Tercih edeceğiniz sigorta şirketi, karşılaşılacağınız olası sorunlarda iletişim kolaylığı sunmalıdır.
  • Sigorta kapsamı aracın genel durumuna uygun olacak şekilde hazırlanmış olmalıdır.
  • Poliçe detayları net, anlaşılabilir ve yalın bir dille izah edilmiş şekilde hazırlanmalıdır.
  • Anlaşma sağlanırken ödeme koşulları hakkında bilgi edinmeniz oldukça önemlidir.
  • Ek hizmet talebi kapsamlı ve geniş olmalıdır.

zorunlu-trafik-sigortasi

Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2022 Nedir?

Zorunlu trafik sigortası trafik içine çıkan her motorlu aracın yaptırması gereken sigorta şeklidir. Trafik sigortası yaptırmak için öncelikle sigorta şirketlerine ulaşım sağlanarak gerekli teklif alınır. Bu fiyatlar bazı kriterlere uyacak şekilde değerlendirilir ve size en uygun aracı kurumla anlaşma sağlanır. Bu süreçte aracı kurumlardan fiyat teklifi alırken, genel fiyatlandırmayı belirleyen bazı hususlar bulunur. Bunlar;

  • Sigorta yapılacak aracın modeli ve yılı
  • Sigorta yapılacak araç sahibinin geçmiş kaza bilgileri
  • Aracın bulunduğu ilin trafik yoğunluğu ve kaza istatistikler

İlginizi çekecek diğer yazı: Araç Kiralama Sürecinde Bilinmesi Gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder