Deri Üzerindeki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Deri Üzerindeki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Deri eşyalar, en çok dikkat ettiğimiz eşyalardır. Gelen zararların tamiri çok kolay olmaz çünkü. Gözümüz gibi baktığımız deri eşyalara bir zarar gelmesi korkulu rüyamız olmuştur. Deri tarihten bu yana çok değerlidir ve zenginliğin sembolü haline gelmiştir. Bu değer derinin aynı zamanda pahalı bir ürün olmasını da beraberinde getirir. Deri aynı zamanda gücü ve asaleti temsil eder. Derinin o soğuk görünüşünün ardında yatan şıklık herkesi etkilemektedir.

Ayrıca deri hayvanlardan elde edilen bir malzeme olduğu için, içerisinde sembolik olarak bir canlının ruhunu taşır ve bu onu paha biçilemez kılar. Günümüzde çoğu yerde gerçek derinin yerini suni deri almıştır. Bu güzel bir gelişmedir çünkü suni derinin kalitesinin artmasıyla, derisi için öldürülen hayvanlarda büyük oranda azalma gözlemlenmektedir.

Ayrıca deri pahalı bir malzeme olduğu için herkes satın alamaz. Suni deri ise daha ucuza mal edildiğinden ve bir hayvanın ölümüne sebep olmadığı için artık daha fazla tercih edilmektedir. Suni deri ya da gerçek deri, her ikisinin de onarımı ve temizliği kolay değildir.

Derideki mürekkep lekesini temizleme:

Neyse ki deri üzerine dökülmüş mürekkep lekesinin çıkarılması, sanıldığı kadar zor değildir. Eğer lekeli bölgeyi limonlu suya batırılmış yumuşak bir bezle silerseniz, lekenin çıktığını göreceksiniz. Ayrıca lekeli bölgeye izopropil alkol döküp, 15 dk bekledikten sonra silerseniz de lekeyi kolaylıkla çıkarabilirsiniz. İzopropil alkolü eczanelerden temin edebilirsiniz. Böylece deri eşyanız yine eski görünümüne bürünecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder