İPUÇLARIM

Araç Kiralama Sürecinde Bilinmesi Gerekenler

Araç Kiralama Sürecinde Bilinmesi Gerekenler

Araç kiralama son dönemde lüks olmaktan çıkıp tamamen ihtiyaç haline dönüşmeye başladı. Tatiller, iş seyahatleri ve günlük ihtiyaçlar için tercih edilen araç kiralama hizmeti, gitmek istenilen yere stres ve zaman kaybı yaşamadan kolay bir şekilde ulaşmaya yardımcı oluyor. Taleplerinizi belirleyerek bütçe sınırları çerçevesinde ihtiyacınıza en uygun aracı kiralayabilirsiniz.

arac-kiralama

Araç Kiralama

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Araç kiralama hizmetinden faydalanmak için, ihtiyaçlarınızı belirlemeli, size en uygun aracı seçerek rezervasyon işlemlerini tamamlamalısınız. Lüks ve konforun bir arada olduğu bir yolculuk için, kiralama sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Sürücünün kiralama yaşına uygun olacak şekilde yaş sınırı ve ehliyet süresine dikkat edilmelidir.
 • Kiralama firmasının kasko ve sigorta işlemlerini üstlenip üstlenmediği kontrol edilmelidir.
 • Seyahat edilmek istenen süre zarfında kilometre sınırına uygun araçlar seçilmelidir.
 • Araç kiralama hizmetinden faydalanmak için kurumsal ve güvenilir firmalarla sözleşme yapılmalıdır.
 • Araç içinde bebek veya çocuk ile seyahat edilecekse, kiralama aşamasında mutlaka yaş grubuna uygun olacak şekilde oto koltuğu da talep edilmelidir.
 • Ödeme ve depozito işlemleri araştırılmadan sözleşme imzalanmamalıdır.
 • Araç tesliminde rötar ve gecikme gibi durumlara karşı önlem alınmalıdır.

arac-kiralama

Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?

Oto kiralama hizmetinden yararlanmak bazı kişiler tarafından lüks sayılsa da son dönemde genel bir ihtiyaç olmaya başladı. Günlük hayat koşturmacasında yoğun iş temposu, tatil dönemi ve konforlu ulaşım için kiralama hizmetinden sıklıkla faydalanılmaktadır. Araç kiralarken sahip olacağınız avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Rahat, stres olmadan ve kolay bir şekilde ulaşım imkânından faydalanabilirsiniz.
 • Kiraladığınız aracın arızası veya hasarı gibi durumlarda süresiz olarak yeni araç temin edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda vakit kaybı yaşamazsınız.
 • Sürücü sadece yakıt ve aylık araç kira ücretinden sorumludur, sürücü başka bir ödeme sorumluluğuna sahip değildir.
 • Kiraladığınız aracın servis bakımı, sigortası ve kasko gibi maliyetleri tamamen kiralama şirketi tarafından ödenir, kiralayan kişi ödemede bulunmaz.
 • Karşılaşılan olumsuz durumlar (kaza, hasar gibi), aracın değer düşüklüğü yaşamasına neden olur ve bu durumdan sürücü sorumlu olmaz. Değer düşüklüğü araç kiralayan firmayı ilgilendiren bir durumdur.

Tatil döneminde kiralayacağınız araçlar size seyahat sırasında gezerken konfor ve kolaylık sağlayacaktır.

arac-kiralama

2022 Araç Kiralama Fiyatları

Türkiye her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Turist yoğunluğunun yaşandığı en kalabalık dönemde hava ve kara yolu ulaşım şekli en çok tercih edilen ulaşım şekilleridir.

Seyahat planladığınız tarih aralığında talep edeceğiniz aracın markası, modeli ve müşterinin ek hizmet talepleri araç kiralama fiyatları üzerinde değişiklik göstermektedir. Araç kiralarken öncelikle iyi bir firma ve fiyat araştırması sonrası kiralama hizmeti için sözleşme imzalanmalıdır. Belirlediğiniz tarih aralığı ve araçların müsaitlik durumu dahi kiralama fiyatlarına yansıyacağından tüm detaylar kiralama sürecinde önem arz etmektedir.

İlginizi çekecek diğer yazı: Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.