Giysiye Etek Örgüsü Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Giysiye Etek Örgüsü Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu örgü tekniğinde kazak, etek ya da yeleklerin etek kısımlarını örgüden ayrı olarak nasıl etek kısmını öreceğimizi göreceğiz. Etek kısmını ayarlayacağınız şiş ana örgü şişlerinden daha ince olmalıdır. Ya da daha ince yok ise olabildiğince ince şiş olmasına dikkat edilmelidir.

Giysiye Etek Örgüsü Örme Tekniği

etek orgu 1Ördüğünüz kazak, etek, yelek ya da her ne ise örgüye başlamadan önce birkaç sıra ördükten sonra alt kısmındaki ilmikleri teker teker şişe geçirin.

etek orgu 2İlmikleri geçirdiğiniz şiş altta ana giysiyi ördüğünüz şiş üste gelecek şekilde iki şişi de üst üste koyun ve eşyanın yani giysinin ters olan kısmını içe doğru katlamış olun.

etek orgu 3Sonrasında diğer ana örgü şişinizi alın ve aynı şişe öndeki yani ana şişteki ilmik ile arkadaki yani ilmikleri eklediğiniz şişten bir ilmik alarak iki ilmiği de aynı anda düz olarak örün.

etek orgu 4Aynı şekilde ilk öndeki ilmikten, sonra arkadaki ilmikten sağ taraftaki şişe alıp düz örgü yaparak tüm sırayı aynı şekilde örmeye devam edin.

etek orgu 5Bütün sıra tamamlandıktan sonra ana şişler ile ikinci sırayı tamamen ters örgü tekniği ile örün.

Gördüğünüz üzere bu noktadan sonra asıl örme işlemine yani, kazak, yelek ya da ceket ne örüyorsanız örmeye devam edebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder