Güve İlaçları Nasıl Kullanılır?

Güve İlaçları Nasıl Kullanılır?

Trix W; Bu ilaç özellikle elbise güveleri için kullanılan ve elbiseleri güvelerden çok uzun bir süre boyunca uzak tutan türden bir ilaçtır. Bu ilaç toz ya da sıvı halde de kullanılabilir.

Bu ilacı kullanmak için ilaçtan 1 yemek kaşığı kadar alınır ve 5 litre kadar su ile karıştırılır. Daha sonra yünlü giysiler bu suyun içerisine bastırılır ve en az 15 dakika boyunca bırakılır ve sonrasında güzel bir şekilde kurutulur.

Trix Pulver

Bu ilaçta yünlü giysileri güveden korumak amacı ile ve sadece toz halinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç genelde uzun kutular içerisindedir ve bu kutuların üzerinde de minik delikler bulunmaktadır. Bu ilaç kutusu yaklaşık olarak 40 cm kadar yükseklikte tutulur ve giysinin ya da saklanmak istenen kumaşın üstüne gerekli miktarda serpiştirilmek sureti ile uygulanır. Ancak bu ilacı uygularken kesinlikle yığınlar halinde uygulanmamalıdır.

Trix Flüssig

Bu ilaç el pülvarizatörü ya da filit makinesi yardımı ile uygulanan bir ilaçtır. Bu ilaç yünlü giysiler üzerine yaklaşık olarak 50 cm uzaklıktan püskürtülmelidir.

Bu ilaç yünlü kıyafetlere mutlaka yılda 1 defa da olsa uygulanmalıdır. Bu ilacın giysi üzerinde leke bırakan bir etkisi yoktur.

Fakat bu ilaç kesinlikle ateşin yakınında kullanılmamalı ve kesinlikle nebatatlara uygulanmamalıdır. Bu ilaç mutlak suretle pencere açıkken ya da dışarıda giysilere uygulanmalıdır.

Bu ilaç ayrıca güvenin dışında kürk ile halı zararlılarıyla da mücadele eden bir ilaçtır.

Water Mix Emulsion

Bu ilaç su ile karıştırıldıktan sonra uygulanan bir ilaçtır. Bu ilacın etkisi çok uzun bir süre boyunca devam eder. Bu nedenle de bu ilaç en ekonomik ilaçlar arasında yer alır.

Bu ilaç su ile çok iyi bir şekilde karıştırılır ise hemen hemen her türlü haşerenin üstesinden gelebilir.

Bu ilaç genellikle tatarcık, hamam böceği, sinek, pire, bit ve tahtakurusu ile mücadelede kullanılan bir ilaçtır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder