Hamam Böceği nasıl yok edilir? Nasıl Kurtulurum?

Hamam böceğinin üreme yeri genellikle banyolardır. Banyolardaki çatlakları, delikleri ve eğer varsa su sızıntılarını bulup tamir etmemiz çok önemli bir husustur.

Kara Fatmaların bir cinsi halılara bulaşır ve orada çoğalır. Bu cinsle mücadelede ilaçtan ziyade temizlik daha etkin bir yoldur. Koltukların altını, halıları ve kanepe ve koltukları her gün süpürmek özellikle yumurtaların yok edilmesinde çok yardımcı olur. Halıları süpürürken mutlaka kaldırmalı ve altlarını da çok iyi bir şekilde süpürmeliyiz.

Mutfakta hamam böceği gördüyseniz kesinlikle açıkta hiçbir yiyecek bırakmayın. Hatta ne ortalıkta ne de mutfak dolaplarında en ufak bir kırıntı dahi kalmamalıdır. Bu yüzden çok sık temizlik yapmalı, mümkünse temizlikte çamaşır suyu kullanmalıyız.karafatma+nerelerden+cikar

Hamamböceklerinde işe yarayan karışım bu böceklerde de size yardımcı olacaktır. Hazırlayacağınız birer ölçü borik asit, şeker ve un karışımını plastik tabaklarla yuvalarının yakınlarına bırakmak iyi bir çözümdür.

Yine 1 kaşık karbonat ve bir kaşık şekeri de aynı şekilde tabakla bırakabilirsiniz. Midelerinde şişecek olan karbonat bu böcekleri öldürecektir.

Son böcek spreyi alıp sıkmaktır. Özellikle mutfakta yapılacak ilaçlamalarda tüm dolapların boşaltılması, her türlü tabak, bardak, vs eşyanın başka bir odaya götürülmesi, yiyeceklerin kesinlikle mutfaktan çıkartılması çok önemlidir. Sonrasında mümkünse 1 gece beklenmeli ve 4-5 saat havalandırma yapıldıktan sonra mutfak güzelce temizlenmelidir.

8 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.