Hamam Böceği nasıl yok edilir? Nasıl Kurtulurum?

Hamam böceğinin üreme yeri genellikle banyolardır. Banyolardaki çatlakları, delikleri ve eğer varsa su sızıntılarını bulup tamir etmemiz çok önemli bir husustur.

Kara Fatmaların bir cinsi halılara bulaşır ve orada çoğalır. Bu cinsle mücadelede ilaçtan ziyade temizlik daha etkin bir yoldur. Koltukların altını, halıları ve kanepe ve koltukları her gün süpürmek özellikle yumurtaların yok edilmesinde çok yardımcı olur. Halıları süpürürken mutlaka kaldırmalı ve altlarını da çok iyi bir şekilde süpürmeliyiz.

Mutfakta hamam böceği gördüyseniz kesinlikle açıkta hiçbir yiyecek bırakmayın. Hatta ne ortalıkta ne de mutfak dolaplarında en ufak bir kırıntı dahi kalmamalıdır. Bu yüzden çok sık temizlik yapmalı, mümkünse temizlikte çamaşır suyu kullanmalıyız.karafatma+nerelerden+cikar

Hamamböceklerinde işe yarayan karışım bu böceklerde de size yardımcı olacaktır. Hazırlayacağınız birer ölçü borik asit, şeker ve un karışımını plastik tabaklarla yuvalarının yakınlarına bırakmak iyi bir çözümdür.

Yine 1 kaşık karbonat ve bir kaşık şekeri de aynı şekilde tabakla bırakabilirsiniz. Midelerinde şişecek olan karbonat bu böcekleri öldürecektir.

Son böcek spreyi alıp sıkmaktır. Özellikle mutfakta yapılacak ilaçlamalarda tüm dolapların boşaltılması, her türlü tabak, bardak, vs eşyanın başka bir odaya götürülmesi, yiyeceklerin kesinlikle mutfaktan çıkartılması çok önemlidir. Sonrasında mümkünse 1 gece beklenmeli ve 4-5 saat havalandırma yapıldıktan sonra mutfak güzelce temizlenmelidir.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba, sitenizi ziyaretim esnasında, hamamböceğinin KARA FATMA olarak yazıldığını gördüm, sehven yazılmış olabileceğini düşünerek uyarıda bulunma ihtiyacı hissettim, Hz. ALİ EFENDİMİZ’İN EŞİ PEYGAMBER EFENDİMİZİN KIZI Hz. FATIMA yı karalama ve dalga geçme amaçlıdır, tarafınızdan gereğinin yapılacağını düşünüyorum, sitenizi keyifle takip etmek istiyorum.

    • Haklısınız konuyu yazdığımda bu konuya vakıf değildim. Sizin gibi duyarlı kullanıcılarımız tarafından çok kez uyarıldım. Ve haklısınız yaptığım çok yanlış bu nedenle gerekli değikliği yapıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here