Saçlardan Gazyağı Kokusu Nasıl Çıkar?

Saçlardan Gazyağı Kokusu Nasıl Çıkar?

Özellikle yaz aylarına girdiğimiz bu dönemlerde ve bilhassa küçük çocuklarda bitlenme sorunu ortaya çıkmakta ve ailelerde oldukça etkili bir yöntem olan gaz yağı ile bitleri saçlardan arındırma yöntemini bitlerden kurtulmak için uygulamaktalardır.

Ancak bu yöntem etkili olduğu kadar da işlem sonrasında saçlarda keskin bir gazyağı kokusu bırakmaktadır.

İşte bu gaz yapı kokusunu önlemek için gazyağı uyguladıktan ve saçı su ile duruladıktan sonra saçlar mümkünse portakal özlü bir yağ ile hemen yeniden yıkanmalıdır.

Bunu uygulamak için saçlar yıkandıktan sonra hemen bir kova kadar ılık suyun içerisine 5-6 damla kadar portakal özü ya da lavanta özü ilave edilir ve saçlar bu su ile yıkanır.

Saçlar tamamen kuruduktan sonra aynı işlem yeniden tekrarlanır.

Eğer bulabilirseniz saçları portakal özlü bir şampuan ile 2-3 defa yıkarsanız aynı sonucu ancak çok daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Gazyağı Kokusu Ellerden Nasıl Geçer?

Gazyağı kokusunu ellerden tamamen geçirmek için hemen eller el temizleme jeli ile iyice ovulur. Eğer el temizleme jeli yok ise eller önce çok iyi bir şekilde yıkanır ve ardından lavanta ya da portakal özünden 4-5 damla kadar damlatılmış soğuk suyun içerisine birkaç dakika kadar bekletilir.

Daha sonra eller sadece ılık su ile yıkanır ve kurulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder