Tuz Ve Şeker Lekesi Nasıl Çıkar?

Tuz Ve Şeker Lekesi Nasıl Çıkar?

Ayakkabı ile botlar üzerindeki tuz lekelerini iyice temizleyebilmek için 1 bardak kadar beyaz sirke ile 3 bardak kadar suyu karıştırın. Daha sonra bu karışım ile ayakkabı ya da botlarınızı silin.

Kurumuş olan tuz lekeleri bilhassa halıların renklerini değiştirebilir ayrıca tozu ve kiri engelleyen nemi çeker. Eğer halıya tuz dökülür ise halıyı gayet yavaş ve derin bir şekilde süpürerek temizleyin.

Halı üzerinden tuzlu olan suyu ya da tuzlu sıvıları vakit kaybetmeden temizleyin. Bu temizliği yaparken en ideal yol 1 çay kaşığı kadar çamaşır deterjanını, 1 çay kaşığı kadar beyaz sirkeyi ve 1 bardak kadar temiz ve ılık suyu karıştırmaktır.

Hazırladığınız bu karışım ile lekeli olan bölgeyi iyice silin ve bu sırada da emdirme işlemi uygulayın ve sonrasında yeniden nemli ve temiz bir bez ile silin. Daha sonra halının tüylerini iyice düzeltin ve sonrasında elektrikli süpürge yardımı ile iyice süpürün.

Şeker Lekesi Nasıl Temizlenir?

Halı üzerine dökülmüş olan şeker lekesini ilk önce kazıyabildiğiniz kadarını dikkatli bir şekilde kazıyın. Daha sonra 1 çay kaşığı kadar yumuşak deterjanı, 1 çay kaşığı kadar beyaz sirkeyi ve 1 litre kadar sıcak suyu iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı lekeye uygulayıp sonrasında karışımı leke üzerinde iyice kurutun ve kurutma sonrasında iyice süpürün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. tabela dedi ki:

    hahahaha. atölyedki yağların ayakkabımın üzerine bıraktıkları sarılı-beyazlıklar gitti:) teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder