Evde Kaftan Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Evde Kaftan Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kaftan hem elbise olarak kullanılabilir, hem abiye bir kıyafetin üzerine giyilebilir hem de plajda rahat hareket etmenizi sağlar.

Kaftan ne amaçla kullanırsanız kullanın otantik ve gizemli bir giysidir. Bu yüzden her kadının dolabında birkaç tane farklı renk ve modelde kaftanı olmalıdır.

Gerekli Malzemeler
Şifon ya da istediğiniz bir kumaş, makas, metre, dikiş makinesi, toplu iğne, sabun ya da kalem.

Evde Kaftan Dikimi

Evde kaftan dikimi 2Kaftanın ne kadar uzun olmasını istiyorsanız gerekli ölçümünüzü yaptıktan sonra istediğiniz uzunlukta kaftanınızı kesin.

Evde kaftan dikimi 3Daha sonra kestiğiniz kumaşı uzunlamasına ikiye katlayın.

Evde kaftan dikimi 4Katladığınız kumaşın her iki yanından da 15 cm içeriğe doğru ölçün ve toplu iğne ile tutturun.

Evde kaftan dikimi 5Kumaşın ilk katını diğer tarafa atarak kumaşın kapalı olan kısmını biraz önce ölçtüğünüz 15 santimetrelik alanlarının tam ortasını yaka açmak için kesin.

İsterseniz yakayı farklı şekillerde de açabilirsiniz ama ilk kaftan çalışmamız olduğu için biz en kolay kaftan dikimini gösteriyoruz o yüzden işaretlediğiniz alanların ortasını direk kesmenizi tavsiye ediyoruz.

Evde kaftan dikimi 6Kaftanın yakası açıldıktan sonra üzerinizde deneyin açtığınız aralığın yeterince bol olduğundan emin olmak için.

Evde kaftan dikimi 7Şimdi kumaşı çalışma alanınıza tekrar serin ve bu sefer kumaşın üst kısmından ve yan tarafından 40’ar cm ölçün ve işaretleyin.

Evde kaftan dikimi 8Daha sonra aynı yan hizadan 40 cm ölçerek her iki tarafı da toplu iğneler ile işaretleyin. Bu işaretleme dikiş sırasında size yardımcı olacaktır.

Evde kaftan dikimi 9Eğer kaftanınızda kemer ya da kuşak kullanmak istiyorsanız ve bunun içinde delik açmak istiyorsanız o zaman kemer ya da kuşak deliğini en üstteki işaret noktasına açmak için işaretleyin.

Evde kaftan dikimi 10Eğer kuşak deliği açmak istiyorsanız makas ile kesmeden önce deliğin büyüklüğüne karar verin ve deliğin büyüklüğü kadar kumaşın çevresine zigzag dikiş atın. Birkaç kere zigzag dikiş ile delik çevresini belirledikten sonra makas ile deliği açın.

Evde kaftan dikimi 11Kaftanınıza kuşak yapmak istiyorsanız aynı kumaştan uzun bir parça kesin. Kuşak için kestiğiniz kumaş en az 5 cm genişliğinde olmalıdır.

Evde kaftan dikimi 12Kuşak parçasını uzunlamasına birbirlerine katlamak sureti ile birleştirin ve toplu iğneler ile sabitledikten sonra dikiş makinesinde dikin.

Evde kaftan dikimi 13Kuşağı diktikten sonra düz tarafına çevirin ve uç kısımlarını dikin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder