İPUÇLARIM

Kolsuz Dar Mini Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kolsuz Dar Mini Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kolsuz dar elbise çalışmamız ile bilhassa bu sıcak yaz gecelerinde göz kamaştıracaksınız sevgili hanımlar. Bu şık ve muhteşem elbiseyi hazırlamanız hiçte tahmin ettiğiniz kadar zor olmayacak ya da çok fazla zamanınızı almayacak.

Gerekli Malzemeler
Yarı transparan kat kat esnek kumaş ya da istediğiniz şık bir esnek kumaş, toplu iğneler, dikiş makinesi, makas ve isteğe bağlı olarak yaka için gül ya da benzeri bir süs.

Kolsuz Dar Elbise Dikimi

Kolsuz dar mini elbise 1Kumaşı ikiye katlayın ve üzerinizde boy ölçüsünü alın.

Kolsuz dar mini elbise 2Üzerinize bol gelmeyen ve sıkmayan askılı bluzunu askıları dışarıya yani kumaşın dışına gelecek şekilde kumaşınızın başlangıç kısmına serin.

Kolsuz dar mini elbise 3Daha önceki çalışmalarımızda da olduğu gibi bluzunuzun yan taraflarından işaret kalemi ya da sabun ile işaretleyin.

Kolsuz dar mini elbise 4Bluzun yan tarafları sonlandığında şekilde görüldüğü üzere aynı hizadan istediğiniz uzunluğa erişinceye dek işaretlemeye devam edin. Resimde de fark ettiğiniz gibi elbisenizin sağ tarafında kalan çizgiyi sol taraftaki çizgiden biraz daha aşağıda tutmanız gerekiyor.

Kolsuz dar mini elbise 5Elbisenizi işaretlediğiniz bölgelerden 2 cm kadar içerden toplu iğneler ile yukardan aşağıya kadar iğneleyin.

Kolsuz dar mini elbise 6Elbisenizi sabun ya da işaret kalemi ile işaretlediğiniz bölgelerden kestikten sonra yine sabun ya da kalem ile işaretli olan yan bölgelerden dikiş makineniz ile geçin. (Dikme işleminden sonra toplu iğneleri çıkartmayı unutmayın.)

Kolsuz dar mini elbise 7Elbisenin her iki yan tarafını da diktikten sonra makas ile yan taraflarda bulunan fazlalıkları temizleyin.

Kolsuz dar mini elbise 8Kırpma ve temizleme işlemlerinden sonra elbisenizin üst tarafını dikiş makinesinde 1 cm içeriye alarak dikin.

Kolsuz dar mini elbise 9Şimdi bu sade elbisenize biraz daha şıklık katabilmek ve yaz gecelerine adapte edebilmek için sol yaka kısmına zıt renkte bir çiçek ya da dilediğiniz her hangi bir süsü elde dikin.

Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.