İPUÇLARIM

Hayatı Ev Hanımları İçin Hayatı Kolaylaştırmanın Yolları

Hayatı Ev Hanımları İçin Hayatı Kolaylaştırmanın Yolları

Günlük yaşam ev hanımları için zaten yeteri kadar hızlı ve yorucu. Birde üstüne üstlük evde olan ufak tefek ev kazaları ve giysiler üzerinde kalıcı olarak yerleşen lekeler ve buna benzeri sorunlar üst üste geldiğinde, o gün neredeyse hiç çekilmez oluyor öyle değilmi? O zaman ne yapmamız lazım, o uzun günü daha da uzatmamalı ve ansızın olan kazalar karşısında, ne yapabileceğimizi bilmeliyiz. İşte ev hanımlarının içine su serpecek birkaç önemli ipucu.

Beyaz Yakalar Hayal Değil

Emekle yıkıyoruz beyaz gömlekleri, ütülüyoruz ve giyildikten yarım saat sonra, o berbat ter lekeleri hem yakalara hem de koltuk altlarına yapışıp kalıyor, hem kötü kokuya hem de çirkin bir görüntüye sebep oluyor değil mi? Ev hanımlarının neredeyse kâbusu ve bir türlü gideremediği bir sorundur bu. Pekiyi ne yapmalı?

Ev hanımları için hayatı kolaylaştırmalı ve hemen ipucunu vermeliyiz. Beyaz gömlekleri ütülemeden hemen önce, koltuk altlarına ve yakaya iyice bebe pudrası dökün. Evet, yanlış duymadınız bebe pudrası ve ondan sonra ütüleme işlemine geçin. Bebe pudrasının gömlekte adeta bir bariyer görevi yapıp, ter lekelerine ve kokusuna izin vermediğini göreceksiniz.

Bez Ayakkabıları Yıkamada Çözüm Yolu

Severek ayakkabı seçiyoruz. Ama ne yazık ki seçtiğimiz ayakkabı bez. Pekiyi kirlenince ne yapacağız, elbette makineye atıp temizlemek zorundayız. O zaman ne oluyor? O zaman da bez ayakkabılar çok hızlı bir şekilde yıpranıp eskiyor. Bunun önüne nasıl geçebiliriz? Cevabı çok kolay, bez ayakkabıları yıkamadan önce onları, bir yastık kılıfının içine koyup, yastık kılıfının ağzını kapatıp o şekilde makineye atacağız. Bu sayede bez ayakkabılarımızın ne denli dayandığına şahit olabiliriz. Bu küçük ipucu ev hanımlarının hayatını kolaylaştıracak hem de keselerine katkıda bulunacak.

Giysilere Yapışan Sakızlardan Korkmayın

Canım kıyafetler, alırız ama birde bakmışız ki, bir sakız tüm o giysinin güzelliğini almış götürmüş. Bu durumda ne yapmalı panik mi yapmalı yoksa hemen ev hanımları için hayatını kolaylaştırmanın yollarını hatırlayıp, o sakızın hakkından mı gelmeli? Elbette, ev hanımları için hayatı kolaylaştırmanın yollarını hatırlayıp, hemen sakız yapışan giysiyi alıp, sakız yapışan tarafı yukarı gelecek şekilde bir dondurucu torbası içine koymalı ve sakızın kendiliğinden elimize geldiğini izlemeliyiz. Başka bir şey yapmanıza hiç gerek yok.

Yeni Kot Aldınız Ama Rengini Nasıl Koruyacaksınız?

Yeni bir kot almanın keyfi başka, o kotun rengini korumanın ızdırabı başkadır. Merak etmeyin onunda kolay yolu ev hanımlarının hayatını kolaylaştırmanın yolları makalesinde gizli. Yeni kot aldığınız zaman, daha giymeden ve yıkamadan, kotunuzu tuzlu suda tam 12 saat süre ile bekletin. Renginin solmasını bu sayede önlemiş olacaksınız.

Koltuktaki Şarap Lekesini Nasıl Geçirirsiniz?

Bazen kutlamalar dışarıda değil evde yapılır. İşte o zaman birkaç kadeh masada servis yapılır, evet keyif güzeldir ama ya canım koltuğunuzun üzerine kırmızı şarap dökülürse ne olur? Korkmayın hanımlar onunda çaresi, ev hanımlarına hayatı kolaylaştırmanın yollarında gizli. Şarap lekesini fark ettiğiniz anda, hemen eğer evde varsa lekenin üzerine beyaz şarap dökün eğer beyaz şarabınız yoksa, şarap kumaşa karışmadan veya kumaşın üzerinde iyice kurumadan lekenin üzerine hemen karbonat dökün eğer evde o anda karbonatta yoksa tuz dökün ve temiz bir sünger ve soğuk su yardımı ile lekeyi iyice silin.

Mis Gibi Kokan Çamaşır Makinelerine Nasıl Sahip Olunur?

Çamaşırlarınız yıkadıktan hemen sonra sakın ola makinenin kapağını kapatmayın. Çünkü kapağı hemen kapatırsanız zaten nemli durumda olan tamburun kötü kokmasına neden olursunuz. Makinenizin temiz ve ferah kokmasını istiyorsanız, çamaşır yıkadıktan sonra makine kapağını 1 veya 2 saat açık tutarak makine tamburunuzun iyice kurumasını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.