İPUÇLARIM

Cilt Bakım Kürü Nedir, Cilt Bakım Kürleri İle Ne İşe Yarar?

  • 30 Mayıs 2015
  • 383 kez görüntülendi.
Cilt Bakım Kürü Nedir, Cilt Bakım Kürleri İle Ne İşe Yarar?

Cildimiz her an pürüzsüz ve muhteşem görünemez. Hayatımızda stres, diyet sonrası kilo sorunları, hastalıklar ve yorgunluk gibi etmenler her zaman için bizimle beraberdir. Bu etmenler yüzünden cildimizde sorunlar oluşur ve bu oluşan sorunları gidermek için cildimizi acil bir şekilde ve sağlıklı bir şekilde onarmamız gerekmektedir.

İşte cildimizi sağlıklı bir şekilde onarmamıza enerjisi azalan, lekeler ile dolan, kırışmaya başlayan, nemsiz, sarkan ve enerjisi iyice azalan ciltlerimizi cilt bakım kürleri ile onarabiliriz.

Cilt bakım kürleri arasında kapsül, maske, ampul ve serum ile bakım kürleri sıklıkla kullanılmaktadır. Cilt bakım kürlerini oluştururken bazen bu ürünlerden sadece bir tanesini bazen de birkaç tanesini bir araya getirerek kürleri oluştururuz.

Cilt bakım kürlerini hazırlarken aklınıza gelmesi gereken şey cildinizin durumunu göz önüne almaktır. Cildinizin almış olduğu hasara göre doğru uygulanacak kür sonucu cildinizde mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cilt Bakım Kürleri

Serumlar: Bu serumlar hücre genleştirmek, nem kaybını önlemek ve elastikiyet artırımını sağlamak için gerekli olan aktif maddeleri içlerinde barındıran onarıcı kozmetiklerdir.
Bu serumlar içinde lipozom denilen kürecikler nano teknoloji sayesinde hücrenizin içerisine direk işlemek sureti ile cildinizin ihtiyacı olan ne ise içlerindeki aktif maddeler sayesinde hücrenize götürürler.

Son 10 yıl içerisinde yapılan ve harika sonuç veren kozmetiklerdir. Serumlar ayrıca gece ve gündüz kremleri ile kullanıldıkları zaman bu kremlerin etkilerini arttırırlar. Çok daha hızlı sonuçlar alabilmek için kapsüllerde kürün içine dâhil edilirler.

Ampuller: Ampuller yarısı gece, yarısı gündüz kullanılan cilde anında nem kazandırmak ve gerginlik sağlamayan acil bakım kozmetikleridir. Bu bakım ampullerinden mükemmel sonuçlar elde etmek için bir ay boyunca düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.
Anti stres, oksijen taşıma, mineral, vitamin, yavaşlayan cilt fonksiyonlarını hızlandırma için kullanılmaktadır. Ampuller ayrıca kremler ile birlikte kombine olarak da kullanılabilirler.

Maskeler: Maskeler cildi yatıştıran, yağ ve su dengesini sağlayan ve cilde nemini geri kazandıran onarıcı kozmetiklerdir. Vitamin, kolajen ve plasenta içeren kürün tamamlayıcısıdır. Cilt üzerinde en az 20 dakika kadar kalmaları gereken bu maskeler özellikle cildi onarma, susuzluk, toparlama, sıkılık, yanık ve kızarıklık gibi cilt sorunlarında acil yardım görevi görmektedirler.

clearskin

Kapsüller: Kapsüller özellikle güneş ve soğuk gibi etmenlerin yıprattığı cildi onarmak için yoğun bakım sağlayan kozmetik ürünlerdir. Hem gece hem de gündüz için kullanılan kapsüller cildi yumuşatma ve cilde su taşıma için kullanılanlar, sadece gece kullanılan kapsüller ise hücrenin yeniden yapılanması için besin taşıyan kapsüllerdir.
Kapsüllerde önemli olan kapsüldeki kılavuza dikkat etmeniz ve mümkünse serum ile bu kürü desteklemenizdir. Serum ile desteklendiği zaman kapsüller mükemmel sonuç verirler.

Meyve Asitleri: Meyve asitleri cilt lekeleri ve yüzeysel sivilceleri ciltten silmek için üretilmiş olan kozmetik soyuculardır. Bu asitler kür şeklinde serum ve kremlerin içerisinde yer almaktadır. Bu asitler cildi tahriş etmeksizin her gün nazikçe ciltteki lekeleri soymak sureti ile işlemlerini yaparlar. Kür olarak ya da kürden sonra kullanıldıklarında cildin güneş ile olan teması engellenmelidir.

Bu ürünler kullanıldıkları zaman ölü olan cilt tabakası her gün yavaş yavaş atılır ve ciltteki lekeler hücrelerin yenilenmesi sonucu yerlerini duru ve temiz bir deriye bırakırlar.
Bu ürünleri maske ve kremler ile birlikte özellikle yaz ayları dışındaki aylarda yani başka bir değiş ile güneş ışınlarının az olduğu zamanlarda kullandığınızda sonuçları çok daha iyi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.