Isı Kullanmadan Çok Kolay Dalgalı ve Kıvırcık Saç Yapımı

Isı Kullanmadan Çok Kolay Dalgalı ve Kıvırcık Saç Yapımı

Düz saçlı hanımların en çok istediklerinden biri de saça zarar vermeden saçlarını kıvırcık yapmak.

Saçlara şekil vermek, değişik modeller yapmak, saçlarının güzel görünmesi hanımların en sevdiği şeydir. Fakat güzel görünmek uğruna saçlarına oldukça zarar veriyorlar. Saçlarına uyguladıkları işlemler sonucu saçları kolay kırılıyor, yıpranıyor, kuru ve cansız bir hal alıyor.

Oysaki ısı kullanmadan saçlarınıza güzel şekiller verebilirsiniz. İşte o yöntemlerden bazıları

Gelin ısı kullanamadan dalgalı ve kıvırcık saç yapma yöntemlerine bakalım…

 

Pipet ile Kıvırcık Saç Yapımı

Saçlarınızı çok güzel bir şekilde kıvırcık yapan ve aynı zamanda bir hayli uğraştırıcı bir yöntemdir. Bunun için sabır gerekli diyebiliriz. Fakat sonucu cidden harika. Eğer saçlarım zarar görsün istemiyorum diyorsanız uğraşmaya değer bir yöntemdir. Çok kısa saçlar haricinde her uzunluktaki saça uygulamanız mümkün. İşte buna dair örnek video

Örgü ile Dalgalı Saç Yapımı

Uğraşmak istemiyorum ve iri, doğal görünümlü dalgalı saç istiyorum diyorsanız saçlarınızı örgü yaparak kolay bir şekilde dalgalı saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Bigudi ile Saça Şekil Verme

Şüphesiz ilk akla gelenlerden biri de bigudi kullanmak. Çokça bigudi seçeneği var fakat evde kullanabilecekleriniz arasında sünger ve sosis bigudiler var. Bunlar en uygun bigudi çeşitleridir. Bunlar sayesinde hem doğal bukleler elde edersiniz hem de yumuşak yapısı nedeniyle size rahatsızlık vermez.

Bandana ile Şekillendirme

 

Bu yöntem ile saçınızda hoş dalgalar elde edebilirsiniz. Önce saçlarınız nemlendirin ve tarayın, tutamlara ayırın.

Saçlarınızı  örer gibi bandanalara sarın ve uçlarını toka ile bağlayın. Sabaha kadar durduktan sonra açın. Saçlarınızı ellerinizle dağıttıktan sonra güzel dalgalar elde edersiniz.

Saç Bandı ile Şekillendirme

 

Isı kullanmadan güzel dalgalar istiyorsanız bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra biraz nemli bırakın ve saç bandınızı alnınızda duracak şekilde bağlayın.

Saçlarınızın önlerinden başlayarak tutamlara ayırarak saç bandının etrafına dolayın ve o şekilde uyuyun, sabah açın.

 

Saçları Kıvırarak Şekillendirme

En pratik  yöntemlerden biridir. Bunu uygulayarak çok kolay şekilde güzel dalgalara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı hafif şekilde spreyleyin ve tarafın.

İstediğiniz tutamlara ayırdıktan sonra uçlarından tutun ve kıvırın. Sonra toka ile tutturun. Sabah uyandığınızda da açın. Güzel dalgalara kavuşacaksınız.

 

Farklı şekillerle örerek dalgalı saç elde edebilirsiniz. Hafif dalgalar istiyorsanız saçlarınızı kalın tutamlar halinde örmeniz iyi olacaktır. Tutamları ince tutarsanız kabarık ve küçük dalgalar elde edersiniz. İşte buna dair örnek video

 

Saç Bandı ile Dalgalı Saç Yapımı

Bir başka yöntem de saç bandı kullanarak dalgalı saç yapımı. Orta ve daha uzun saçlara kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Uygulamadan önce saçlarınızın nemli olmasına özen gösterin. Bir gece saçlarınızın saç bandına sarılı şekilde geçirmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. İşte buna dair örnek video

 

Tişört ile Dalgalı Saç Yapımı

Duyduğunuzda kulağınıza ilginç geldiğini tahmin edebiliyorum. Bu ilginç yöntemi uygulamak oldukça basit. Fakat bunu sadece uzun saçlı hanımlar uygulayabilir. İşte buna dair örnek video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder