Çorap Nasıl Örülür?

Çorap Nasıl Örülür?

Bu çorabı örebilmeniz için işaretleme malzemelerine, makasa, yün iğnesine, işleme tığına, 5 tane çift taraflı şişe (+2 tane) ve akrilik işleme ipine ihtiyacınız var.

Çorap Nasıl Örülür?

corap

Manşet Örgü; Toplamda 9 tane ilmek dizin.

corap

Sıra 1; Tüm sırayı ters olarak örün.

Sıra 2-3; Tüm sıraları düz olarak örün.

corap

Sonraki 10 sırayı bir düz ve bir ters olarak örün.

corap

Bacak Örgüsü; Bir ve ikinci sırayı arttırarak örün. Daha sonra 40 sıra boyunca 1 ters ve 1 düz örün.

corap

Ayak örgüsü; İlk 2 şişte örgüyü kapayın. Kapattığınız 2 şişin yerine yeni şişleri ekleyin ve 40 sıra boyunca 1 ters ve 1 düz örün.

corap

Parmak Örgüsü

Sıra 1; (1 düz örün, ipi kaydırın ve sıra sonuna kadar 1 ters ve 1 düz örün) İkinci şişin 3 ilmeğinde 2 tane düz birlikte örün, 1 tane düz örün x2.

Sıra 2; Önce 2 tane düz örün, sonra 1 düz ve 1 ters olarak ikinci şişin son 2 ilmeğine gelene kadar örmeye devam edin. Son 2 ilmekte 2 düz örün x2.

Sıra 3; Önce 1 tane düz örün, sonra ip aşırın, 1 ters ve 1 düz örerek ikinci şişin son 3 ilmeğine gelene kadar örmeye devam edin. Son 2 ilmekte ise 2 tane düz birlikte örün, 1 tane düz örün x2.

Sıra 4; İlk önce 2 tane düz örün, sonra 1 ters ve 1 düz örerek ikinci şişin son 2 ilmeğine gelene kadar örmeye devam edin. Son 2 ilmekte ise 2 tane düz örün x2.

Sadece 5 ilmek kalana kadar sıra 1 ile sıra 4’ü yeniden örmeye devam edin. Her iki şişteki ilmekleri 10 ilmek olarak tek şişe aktarın. Aynı işlemi arkadaki şişlerde de uygulayın.

Daha sonra kenar kısımları dikin.

corap

Topuk Örgüsü

Tığ ile 44 tane zincir çekin. (Şiş ile 11 tane ilmek) Bir sıra boyunca düz olarak örün.

Sıra 1; Önce 1 tane düz örün, ip aşırın ve daha sonra 1 ters ve 1 düz olarak ikinci şişin son 3 ilmeğine kadar örmeye devam edin. Son 3 ilmekte 2 tane düz birlikte ve 1 düz örün x2.

Sıra 2; Önce 2 tane düz sonra ise ikinci şişin son 2 ilmeğine kadar 1 ters ve 1 düz örmeye devam edin. Son 3 ilmekte 2 tane düz örün x2.

Sıra 3; Önce 1 düz örün sonra ip aşırın ve daha sonra 1 ters ve 1 düz olarak ikinci şişin son 3 ilmeğine kadar örmeye devam edin. Son 3 ilmekte 2 tane düz birlikte ve 1 düz örün x2.

Sıra 4; Önce 2 tane düz sonra ise ikinci şişin son 2 ilmeğine kadar 1 ters ve 1 düz örmeye devam edin. Son 3 ilmekte 2 tane düz örün x2.

Bundan sonra sıra 2 ve sıra 4’ü 2 defa daha örün. Daha sonra da sıra 1 ve sıra 4’ü 5 tane ilmek kalana dek örmeye devam edin.

Sonra ilk 2 şişteki ilmekleri bir araya getirin.

corap

Her iki şişteki ilmekleri 10 ilmek olarak tek şişe aktarın. Aynı işlemi arkadaki şişlerde de uygulayın.

Daha sonra kenar kısımları dikin.

Çorap Nasıl Örülür?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder