İPUÇLARIM

Boyalı Saçlarda Dip Boyama Nasıl Yapılır?

Boyalı Saçlarda Dip Boyama Nasıl Yapılır?

Dip boyama işlemini uygulamadan önce saçta 3 farklı renk olduğunu anlamanız lazım. Bu 3 farklı renklerden ilki doğal olan yeni uzamış dip kısım, ikincisi daha önce boya işlemi uygulanmış rengi uçlara nazaran çok daha düzgün olan sağlıklı orta saç kısmı ve üçüncü olarak da daha önce boyanan ve yıpranıp solmuş olan saçların uç kısımlarıdır.

Saç Diplerini Boyamak

Daha önceden boyanmış olan saçların boyasız olan yeni çıkan diplerini boyamak için en dip kısımlar ilk önce boyanır. Eğer dip boyaması yaptığınız sırada boya daha önceden boyanmış olan saçın kısımlarına değerse bu kısımlarda saç rengi koyulaşır ve saçta bir hat oluşturur.

Dip boyama bekleme süresinin ardına solmuş saç uçlarının rengini yeni boyanan dip boyası ile dengelemek için saç uçları aynı boya ile tekrar boyanır. Fakat uç kısımlardaki saçları boyamak için hazırlan boyanın içerisine H2O2 eklenir ya da sadece su eklenerek hazırlanır.

Çünkü saç uçları çok daha önce boyanmıştır ve bu yüzden bu kısımlar zaten H2O2 ile yeterince zarar görmüştür. Ve gereksiz yoğunluklarda H2O2 kullanmak sadece saçların daha fazla yıpranmasına neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.