İPUÇLARIM

Tahta yiyen sarı karıncalar nasıl yok edilir?

Tahta yiyen sarı karıncalar nasıl yok edilir?

Toyli Hanımın bize yöneltmiş olduğu soru; “Evdeki tahta yiyen sarı karıncalar nasıl yok edilir acaba? Bu şekilde devam ederlerse evimiz başımıza yıkılacak. Bu konuda öneriniz varsa seviniriz.” Toyli Hanım gibi sizde soru sor bölümünden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Ahşap en vazgeçilmez mobilya ve dekorasyon malzemesidir şüphesiz. Hepimizin evinde ahşaptan yapılmış mobilyalar olduğu gibi evlerimizin tavan, taban ve hatta duvarlarında bile kullanabildiğimiz bir malzemedir ahşap. Yalnız doğada ahşabı bu kadar çok seven tek canlı grubu insan değil elbette. Ahşabı çok seven çeşitli böcek türleri mevcuttur ve kendileriyle mücadele etmek de biraz sabır işidir.

Evdeki ahşap bölümlere dadanan bazı karınca türleri, böcek türleri ve kurtlar mevcuttur. Mücadelede bir kaç yöntem vardır ancak bir süre devamlı mücadele edebilmek en baş gerekliliktir.

Birçok insan gece yattığında tahtaların yenme seslerini duyduğunu söyler. Gerçekten de gündüz fark edilmeyen bu sesler, gece son derece sinir bozucu bir hal alabilir.

Ahşap Eşyalarınızı Kemiren Hayvanlardan Kurtulma Yöntemleri;

Eğer bu canlılar eve yayılmış değilse, henüz sadece bir sandalye ya da koltukta yaşıyor ise size önerimiz eczaneden bir enjektör almanız ve sonrasında da bir miktar tiner edinmenizdir. Enjektöre tineri çekip böceklerin açtığı deliğe ince bir şekilde enjekte ederseniz ve bunu muntazaman yaparsanız bir süre sonra böcekler kaybolur.

Ancak eğer bu tahta sever böcekler eve yayılmışsa artık daha büyük bir mücadele gerekecektir. Zirai ilaç satan yerlere sorununuzu anlatıp uygun ilacı alabilirsiniz ya da mazot ile de aynı işi yapabilirsiniz. İlacı ya da mazotu pompa vasıtasıyla sıkıp evi bir-iki günlüğüne kapatıp sonrasında güzel bir temizlikle bu böceklere veda edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.