Oksitlenmiş Metaller Ve Aletler Nasıl Temizlenir?

Oksitlenmiş Metaller Ve Aletler Nasıl Temizlenir?

Oksitlenmiş metaller genellikle evlerin içerisinde ya da dış kısımlarında kapı kollarında, çekmece ya da kapı kilitlerinde bulunurlar. Bu tür metallere yani oksitlenmiş olan metallere asla cila uygulamayın. Bunun yerine temiz ve nemli olan bir bez ile iyice ovun ve 5-6 dakika sonra da silikon kremi püskürttüğünüz temiz bir bez ile yeniden silin. Bu sayede metalleri pasa karşı koruma altına almış olacaksınız.

Paslanmış olan oksit metaller temiz sabunlu bez ve sonrasından nemli ve temiz bir bez ile iyice silinmelidir. İsterseniz bu tür metallerinizi makine yağı, vazelin ya da sıvı yağ içerisinde bekletebilirsiniz. Sonrasında ise silme işlemi ardına mobilya kremi uygulayın.

Aletler Nasıl Temizlenir?

Ev aletlerini ya da diğer aletleri aldığınız zaman mutlaka plastik bir çanta içerisinde tüm garanti belgelerini toplamayı unutmayın. Çünkü sadece aletin temizleme talimatı değil alım tarihi, model numarası gibi önemli bilgiler de bu belgelerde saklıdır. Ve bu bilgiler de bazı durumlarda yani sigorta talebi ya da tamirat gerektiren durumlarda çok işinize yarayacaktır.

Aletlerin temizliği türüne, işlevine ve kullanımına bağlı olarak değişir. Bu yüzden her bir aletin temizleme işlemi farklıdır. Fakat genel olarak bilinmesi gereken herhangi bir aleti temizlemeye başlamadan önce elektriklerin tamamen kapatılması gerektiğidir.

Eğer alet açık ise su ile temizlemek kısa devreye neden olabilir ayrıca daha da önemlisi hayati tehlikeye dahi neden olabilir.

Aleti temizlerken mutlaka talimatlarına uygun bir şekilde temizleyin ve kesinlikle kulaktan dolma bilgileri dikkate almayın.

Unutmayın!
Oksitlenmiş metaller yerlerinde çıkartılabiliyor ise çok daha kolay ve derinlemesine temizlikleri yapılabilir. Bu yüzden mümkünse oksitlenmiş olan metalleri temizlemeye başlamadan önce yerinden sökün.

Alet temizliği yaparken ilk önce hayati tehlikeyi göz önüne alın. Eğer kullanma ve temizleme talimatını kaybettiyseniz firmaya telefon açıp uygun olan temizleme yöntemini yetkili olan kişiden öğrenin.

Hiçbir suretle alet temizliğini hafife almayın ve temizlik sırasında aynı odada küçük çocuklarınız ya da emekleyen bebeklerinizin olmamasına özen gösterin. Ayrıca alet temizliğini kesinlikle ıslak ya da nemli elle yapmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder