İPUÇLARIM

Akma Lekesi Nasıl Çıkar?

Akma Lekesi Nasıl Çıkar?

Akma denildiği zaman çoğu kişi ne olduğu konusunda tereddüt yaşamaktadır. Bu durumda akma çam ağdası olarak da ifade edilebilir. Ağda lekesi zor çıkan bir lekedir. Bazen kalıcı olarak sevdiğimiz eşyaların üzerine işlemektedir. Akma lekesini temizleyebilmek için hızlı davranmak çok önemlidir. Aksi takdirde olumsuz durumların yaşanmasına neden olunabilir. Akma lekesini çıkarırken hızlı davranmak çok önemlidir. Aksi takdirde lekenin derine işleyerek çıkarılması mümkün olmayan bir hal alması sağlanacaktır.

Akma Lekesi Nasıl Temizlenir?

Akma lekesini çıkarırken nazik davranmak gerekir. Su yardımı ile nazik davranıldığı takdirde leke hızlı bir şekilde çıkarılabilir. Eğer çok yapışkan bir yüzey mevcutsa yağ kullanılarak lekenin yapışkanlığı alınabilir.

Sakız görünümü ve yapısı bulunduğu için soğuk suya sokulmalıdır. Soğuk suyun etkisi ile birlikte donma yaşanacağı için leke daha hızlı bir şekilde çıkarılabilir. Sıcak su ve sıcak havadan uzak durulması gerekmektedir. Çünkü sıcağın etkisi ile birlikte leke yumuşayacak ve daha derine işleyerek içinden çıkılması zor bir hal alacaktır. Akma lekesi sert bir cisim ile dondurulduktan sonra kazınarak çıkarılabilir ya da bulaşan bölge hızlı ve sert hareketler ile çitilenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.