Duşakabin ve Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Küvet ya da duşa kabinler en az 2 haftada bir mutlaka temizlenmelidir. Küvet temizlenmeye başlamadan mutlak suretle sıcak su yardımı ile yıkanmalıdır. Sıcak su yüzeydeki kir ve lekelerin kabararak çok daha kolay bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır.

Duşakabin Temizleyici Yapımı

Duşakabin temizleyicisini evde kendiniz yapmak istiyorsanız yarım litre kadar kaynamış su, 1 tatlı kaşığı kadar çamaşır sodası, 1 çay bardağı kadar doğal sirke, 1 tatlı kaşığı kadar boraks ve 1 yemek kaşığı kadar da arap sabununa ihtiyacınız var.

Nasıl Yapılır?

Püskürtme özelliği olan bir şişenin içerisine yukarıdaki malzemelerin hepsini verilen miktarlara uygun olarak koyun. Daha sonra şişeyi iyice çalkalayın. Bu temizleme ürününü duş duvarlarına ve duşa kabinlere püskürtün. Daha sonra sirkeli su yardımı ile durulayın ve mümkünse pamuklu bez ile yüzeyleri iyice silin.

Küvet Temizleyicisi Yapımı

Küvet temizleyici hazırlamak için 2 tatlı kaşığı kadar karbonat ile 1,5 çay bardağı kadar sirke, 1 tatlı kaşığı kadar boraks ve yarım litre kadar suya ihtiyacınız var.

Nasıl Yapılır?

Püskürtme özelliğine sahip olan bir şişenini içerisine önce sirkeyi koyun ve daha sonra da üzerine yarım litre suyu ilave edin. Bu sayede sirkeli bir su hazırlamış oldunuz. Daha sonra içerisine karbonatı ekleyin ve şişeyi çok iyi bir şekilde çalkalayın. Bu ürüne her kullanıma başlamadan önce mutlak suretle çalkalamanız şarttır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.