İPUÇLARIM

GÜL DALINDAN NASIL DİKİLİR?

GÜL DALINDAN NASIL DİKİLİR?

Hayatınızda hiçbir gül diktiniz mi veya bir gül bahçesinde dolaştınız mı? Üzerindeki dikeni kadar güzel ve rengarenk olabilecek güller vardır. Bir gül dikebilmek için öncelikle gülün yaşaması lazım yani yaş olması lazım.

Eğer gül yaşıyorsa o zaman size gereken iki şey var biraz kum ve birazda dikkat. Gül görüldüğü gibi kendi başında durabilecek bir çiçek türü değildir. Hassas bir bitkidir ve ilgi istemektedir. Bir gül bahçesindeki güllerin hepsini canlı tutmak kolay olmamaktadır. Bir güle hiç bakmazsanız veya ilgisiz bırakırsanız bir insanın size yok demesi gibi o da solar gider ve hiçbir işe yaramaz. Kumun genel olarak yaş nemli olması gerekiyor ve sürekli olarak o şekilde kalması gerekiyor.

Mutlaka her gün bakmanız lazım ve kesinlikle ilgisiz kalmaması lazım. İlgi ve bakım sadece insanlara özgü bir şey değildir bitki ve hayvanlar için de mutlaka ilgi gerekmektedir. Özellikle bitkiler hiçbir şeyi kendi başlarına yapamadıklarından dolayı mutlaka ilgi isterler ve mutlaka bakımları sürekli olarak yapılması gerekir.

Mutlaka bir göz atınız!

Gül ekimi bakımı hakkında detaylı bir bilgi lazım ise alttaki konumuz tam size göre. Gül köklendirme ve yetiştirme hakkında bir çok bilgiyi sizler için bir araya topladığımız bu konumuza mutlaka bir göz atınız.

Gül Köklendirme Yöntemleri Nelerdir, Gül (Rosa) Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.