Evdeki hamam böcekleri nasıl yok edilir

Hamam böcekleri çok hızlı üreyen, gündüzleri ortalık pek görünmeyip geceleri yiyecek arayıp beslenmek için çıkan böceklerdir. Hamam böceklerin çok çeşitleri vardır. En çok tanıdıklarımızdan biride kalorifer böcekleridir. Bu zararlı haşarat genelde mutfakta daha çok görünürler. Hamam böceklerinden kurtulmak için ilaçlama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Onun dışında bizim size tavsiyemiz borik asit’i olacaktır. Borik asit’ini eczanelerde bulabilirsiniz.

Evdeki hamam böcekleri yok etmek:

En yakin eczaneden borik asit’ini temin edin. Haşlanmış patatesi biraz sıvı yağ ile karıştırıp püre haline getirin. Son olarakta borik asit’ini ilave edip hamam böceklerinin çıkma ihtimali olan yerlere koyun.
Hamam böceklerin evin neredeyse her yerinde görüne bilir. Özellikle duvar çatlaklarına, tahta veya parke altlarına, buzdolabı, elbise dolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi altlarına insanın göremeyeceği yerlere duvar diplerine, atık su kenarına, kenar kuytu yerlere yumurtalarını bırakırlar.
Bu bölgeye koyduğunuz karışım yavaşta olsa sonunda sizi hamam böceklerinden kurtaracaktır. Bu evde ilaçlama yöntemini iki günde bir tekrarlamanızda fayda vardır.

4 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.