İPUÇLARIM

Evdeki hamam böcekleri nasıl yok edilir

Evdeki hamam böcekleri nasıl yok edilir

Hamam böcekleri çok hızlı üreyen, gündüzleri ortalık pek görünmeyip geceleri yiyecek arayıp beslenmek için çıkan böceklerdir. Hamam böceklerin çok çeşitleri vardır. En çok tanıdıklarımızdan biride kalorifer böcekleridir. Bu zararlı haşarat genelde mutfakta daha çok görünürler. Hamam böceklerinden kurtulmak için ilaçlama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Onun dışında bizim size tavsiyemiz borik asit’i olacaktır. Borik asit’ini eczanelerde bulabilirsiniz.

Evdeki hamam böcekleri yok etmek:

En yakin eczaneden borik asit’ini temin edin. Haşlanmış patatesi biraz sıvı yağ ile karıştırıp püre haline getirin. Son olarakta borik asit’ini ilave edip hamam böceklerinin çıkma ihtimali olan yerlere koyun.
Hamam böceklerin evin neredeyse her yerinde görüne bilir. Özellikle duvar çatlaklarına, tahta veya parke altlarına, buzdolabı, elbise dolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi altlarına insanın göremeyeceği yerlere duvar diplerine, atık su kenarına, kenar kuytu yerlere yumurtalarını bırakırlar.
Bu bölgeye koyduğunuz karışım yavaşta olsa sonunda sizi hamam böceklerinden kurtaracaktır. Bu evde ilaçlama yöntemini iki günde bir tekrarlamanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Gürdal dedi ki:

  Arkadaslar asit borig ilaç alın her eczanede var 1.75 kuruş kutusu kesin çözüm ben ne yaptıysam gitmedi ama bu kesin çözüm

 2. yeşim sertan dedi ki:

  Bilgiler için teşekkürler, bir şey de eklemek istiyorum. Hamam böcekleri için jel ilaçlar da çok başarılı, ayrıca kalıcılığı çok yüksek ..

 3. sohbet sitesi dedi ki:

  yazın gelmesiyle hasereler evlerimizi istila ediyor. bu aylarda yapılması gereken ilaçlamaların ne kadar önemli oldugu hepimizin bilgisinde. güzel bir paylasım olmuş teşekkürler.

 4. sebnem kavci dedi ki:

  Bu faydali bilgiler icin Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.